Twitter CEO suna göre, internetin para birimi Bitcoin olmalı

0 0

Twitter ve Square CEOsu Jack Dorsey 2018de İngiltere haber yayını The Timesa verdiği demeçte Bitcoinin bir gün internetin ana para birimi olacağını söyledi. Böyle bir küresel kabul için zaman diliminin yaklaşık on yıl olacağını belirtti.

Dorsey internetin ana para biriminin BTC olmasını istediğini belirterek Bitcoinin bunu sağlamak için en iyi konumda olduğunu dile getirdi. Konsensüs odaklı ve topluluk tarafından kurulan internetin BTCnin ilkeleri ile örtüştüğünü düşündüğünü de ekledi.

Dorsey Bitcoini destekleyen Square şirketini halkın genel anlayışını ve protokolün kullanıcı deneyimini geliştirmekle görevli bir araç üreticisi olarak nitelendirdi.

Bitcoinin benimsenmesinin önündeki engeller açısından Dorsey işlem sürelerinden maliyet etkinliğinden ve genel anlayıştan söz etti. İlk olarak BTCnin işlem sürelerini ve maliyetlerini düşürürken endüstri lideri güvenliğini devam ettirmesi gerektiğini ifade etti. Bununla birlikte insanların dijital para birimlerinin potansiyel faydaları ile ilgili daha fazla farkındalığa sahip olmaları gerektiğini aktardı.

Dorsey BTC gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor

Dorsey birkaç yıldır Bitcoine destek veren öncü isimlerden biri oldu ve protokolün geliştirilmesinin bazı yönlerini finanse etti.

Squarein Nakit Uygulaması 2017nin sonlarında Bitcoin satın alma ve satma yeteneğini ekledi. Bu daha fazla sayıda kişinin merkezi olmayan dijital para birimini kullanma deneyimine izin verdi.

Bu girişim şirket adına son derece karlı oldu. Geçen ay Barron Squarein Bitcoin ticaretinden 17 milyon Dolar brüt kar elde ettiğini bildirdi.

Ayrıca Ocak 2020de Square Crypto uygulamaların Lightning Network ile etkileşime girme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için Lightning Development KİTin oluşturulduğunu duyurdu.

Daha yakın zamanlarda Squarein dijital para birimi odaklı bölümü Bitcoin geliştirme hibe programını açıkladı. Bundan Lightning Networkte çalışan anonim bir geliştiricinin yanı sıra açık kaynaklı ödeme işleme platformu BTCPay Server yararlandı.

Bu tür fonlar son aylarda giderek daha popüler hale geldi. BTC geliştiricilerine doğrudan katkıda bulunanlar arasında İnsan Hakları kuruluşu da yer alıyor ve Bitcoin Dev listesi protokolün çeşitli yönlerini geliştirenlere doğrudan bağış yapılmasına da olanak sağlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku