JPMorgan: Blockchain dijital paraya giden yolu açıyor

0 0

JPMorgan geçen Cuma günü küresel finans sektöründe blok zincir teknolojisine olan ilgiyi detaylandıran bir rapor yayımladı. 74 sayfalık raporda JPMorgan blok zincir teknolojisinin finansta uygulamasını gösteren birkaç projeyi ele aldı. ABD merkezli yatırım bankası 2019u “dijital paranın yılı” olarak tanımladı. 
JPMorgan raporda blok zincirin finans sektöründe geniş çapta benimsenme potansiyeline sahip olduğunu gördüğü en umut verici kullanım örneklerinin birçoğunu listeledi. 

JPMorgan raporunda blok zincir teknolojisinin finansal ve politik aktörler tarafından nasıl hızlıca kullanılmaya başlandığı açıklanıyor.

Kurum blok zincirin en açık kullanım örnekleri olarak belirttiği ödemeler ticaret finansmanı ve saklama hizmetleri alanlarının blok zincir teknolojisinin büyük ölçüde benimsenmesi için temel oluşturduğunu öne sürüyor.

JPMORGANA GÖRE ZORLUKLAR

Rapor blok zincir teknolojisinin yükselişini tartışıyor olsa da aşırı iyimser değil. JPMorgan blok zincir teknolojisinin getirdiği/getireceği değişikliklerle ilgili cesaret verici tanımlamalar yaptıktan sonra kurum kripto para birimi projelerini sini ikinci sınıf bir yatırıma indirgiyor.

Raporda; “Gelişmeler kripto para birimlerinin küresel portföy çeşitlendirmesinde veya riskten korunma aracı olarak oynadığı sınırlı rol hakkında çekinceleri değiştirmedi” ifadeleri yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku