Twitter CEO su: Bitcoin internetin parası olacak

0 0

Aylık 350 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Twitterın kurucusu ve CEOsu Jack Dorsey Bitcoin için çok çalışıyor.

PARANIN PATRONUNDAN BİTCOİN VURGUSU… TIKLAYIN

Dorsey bir Bitcoin meraklısı olarak biliniyor ve Bitcoine açık destek veriyor. Sadece Bitcoin için gelişmekte olan 6-7 geliştiricisiyle başka bir şirketi olan Dorsey bu şirketin Cash App uygulamasında insanları Bitcoin satın almaya teşvik edecek yenilikler yaratıyor.

Dorsey Cash Appte dün 45 milyondan fazla Twitter takipçisine yeni bir Bitcoin ile ilgili özellik eklendiğini açıkladı. Buna göre kullanıcılar günlük haftalık veya iki haftada bir olmak üzere uygulamada otomatik Bitcoin alımları yapabilecek.

Square CEOsu bundan böyle kullanıcıların paralarının değerini Bitcoinde doların eşdeğeri olan “satoshi” şeklinde görebileceğini belirtti. Konu ile ilgili tweet kısa sürede 4 binden fazla beğeni aldı.

“Bitcoin internetin parası olacak”

Dorsey Bitcoinin internetin para birimi olacağına inanıyor. Twitter CEOsu bunu 4 nedene bağlıyor; marka güçlü temeller deflasyonist kalite ve dayanıklılık. Ayrıca kişisel olarak Bitcoine yatırım yapan Dorsey geçen yıl yaptığı açıklamada her hafta 10 bin dolarlık bir limit belirlediğini ve bu şekilde bir satın alma gerçekleştirdiğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku