Türkiye’nin En Pahalı Tweet’i Bir Saat Önce Canlı Yayında Satıldı!

0 91

Gelişen yeni medya ve teknoloji hayatın her alanında etkili olurken, sanatın üretim ve dağıtım şeklini de değiştiriyor. Non-Fungible Token (NFT-değiştirilemez para) ile satılan sanat eserleri ise rekor kırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Beeple bir sanatçının jpg. formantındaki dijital kolajı 69,4 milyon dolara satılarak büyük bir yankı uyandırmıştı. Bununla birlikte, kripto sanat pazarı hızla büyümeye devam ediyor. İş insanı Marc Cuban’dan Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’e birçok isim alana el attı.

NFT çılgınlığı Türkiye’ye de sıçradı. NFT akımına ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir de katıldı. Bugün YouTube kanalında yaptığı canlı yayında tweet’ini 10 bin dolara satan gazeteci, bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. Satış bugün öğle saatlerinde, saat 12.10’da gerçekleştirildi. Tweet’i İzzet Pinto isimli bir kullanıcı satın aldı.

Özdemir tweet’inde: ”Bu tweet bir ”SANAT ESERİ”dir” diye bir ifade paylaştı.

Satış sonrası açıklamalarda bulunan Cüneyt Özdemir, kripto paraların vergilendirilmesi konusuna değinerek, takipçilerine elde ettiği 10 bin doların vergisinin olup olmadığını sordu.

NFT çılgınlığının önümüzdeki günlerde yeni sürprizler ve heyecanlı haberler getirmesi bekleniyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku