Türkiye de Blockchain alanında bir ilk…

0 2

Blockchain teknolojisinin Türkiyedeki pazar payının büyümesi adına çalışan İstanbul Blockchain Okulu ülkedeki ilk online “Blockchain Hızlandırma Programı” başvurularının başladığını duyurdu.

7 Temmuz itibariyle yapılan açıklamaya göre blockchain hızlandırma programına başvurular 27 Temmuz 2020ye kadar devam edecek.

Program blockchain ile enerji finans insan kaynakları güvenli bilgi transferi gibi farklı sektörlerde yenilik sağlayacak girişimlere kapılarını açmayı planlıyor.

Proje Habitat Derneği ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığı ile İstanbul Kalkınma Ajansının yenilikçi ve yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında destekleniyor.

Başvuru Süreci

Programa kimlerin başvuru yapması gerektiği ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Blockchain Hızlandırma Programına henüz çözüm önerisi ya da prototipi olmayan ancak blockchain alanında yetkin ekibe sahip takımlarla blockchain teknolojisini kullanarak prototip ya da MVP’sini tamamlamış tüm girişimciler başvurabilir.”

Başvurular blockchainokulu.net/hizlandirmaprogrami adresinden yapılıyor.

Seçilen takımlarla 8 hafta sürecek hızlandırma programı ile 6 hafta boyunca ihtiyaçlara yönelik online yatay ve dikey mentorluk seansları gerçekleştirilecek.

Program sonunda blockchain çözümleri üreten hızlandırma takımları yatırımcılar ve farklı kurumların katıldığı “Demo Günü” etkinliği düzenlenecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku