TÜRK BITCOIN BORSASINDA 13 MİLYON TL’LİK HIRSIZLIK!

0 4

Milliyet gazetesinin haberine göre bir şirkete ait 13 milyon lira tutarındaki kripto paranın çalındığı iddiası ile 24 kişi göz altına alındı.
Hırsızlığın 20 Aralık 2018 tarihinde saat 04.00 – 07.00 arasında yapıldığı anlaşıldı. Çalınan kripto paraların Bitcoin Ethereum ve Ripple olduğu bu kripto paraların iki kullanıcı hesabı üzerinden farklı adreslere yollandığı belirlendi

Soruşturma kapsamında teknik ve fiziki takip sonucu olayla irtibatı olduğu anlaşılan 24 kişi tespit edildi. Bu kişilere yönelik sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar yapıldı. İstanbul Ankara İzmir Afyonkarahisar Bursa Bolu ve Antalya’da yapılan baskınlar ile 23 kişi gözaltına alındı. Bir kişinin arandığı belirtilirken gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki sorgusu devam ediyor.
Savcılık şüpheliler hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak bilişim sistemleri kullanarak nitelikli hırsızlık sistemi engelleme bozma verileri yok etme veya değiştirme” suçlarından soruşturma başlatmış durumda.

Şirketin ismi ya da olayın kimler ile bağlantılı olup olmadığı ile ilgili şu an için herhangi bir açıklama kamu oyu ile paylaşılmış değil. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku