‘Tüm paramı Bitcoin de kaybettim! Ama…’

0 10

Amerikan futbolu yıldızı Caleb Pressley: Tüm paramı Bitcoinde kaybettim ama BTC’nin geleceğiyle ilgili hala umudum var.

2017de Bitcoine girmek ve her şeyi kaybetmek

North Carolina Tar Heels Amerikan futbol takımının oyun kurucusu ve Barstool Sportsta spor içeriği yönetmeni olan Caleb Pressley Bitcoin hayranı olduğunu kanıtladı.

Bitcoine ilk olarak 2017de BTC hızla yeni zirvelere ulaştığında girdi. BTCye koyduğu 100 dolar neredeyse ikiye katladı ve bunun üzerine Pressley tamamen Bitcoine girdi ve geri kalan tüm parasını yatırdı.

Bununla birlikte BTC büyümesi daha sonra yavaşladığında Pressley bazıları yüzde 300 artan altcoinleri izlemeye başladı. Arkadaşları onu BTCye bağlı kalmaya ikna etmeye çalışsa da tüm parasını Bitcoinden altcoinlere taşımaya karar verdi ve sonunda tüm parasını takip eden ayı piyasasında kaybetti.

Bitcoin neden gelecek nesiller arasında popüler olacak?

Gelecekte Bitcoinin popülaritesinin ve benimsenmesinin olası nedenleri hakkında konuşan Caleb Pressley Bitcoini bir değer deposu olarak takdir edeceklerin akıllı telefon nesli (artık aynı odada otururken Snapchat aracılığıyla birbirleriyle konuşan gençler) olduğunu söyledi.

Caleb dünyanın çoğunlukla veya tamamen dijital olma yolunda ilerlediğine inanıyor. Twitter ve TikToktan bahseden ünlü sporcu Twitterın TikTok ve Youtube’dan farklı olarak gerçek dijital olmayan dünyanın bir yansıması olduğu için önemini zamanla yitireceğini ve ayrıca Twitterdan nefret ettiğini ve sadece iş için kullandığını belirtti.

Caleb Bitcoinin şu anda birçok Y kuşağı ve Z Kuşağı tarafından bir değer deposu olarak kabul edildiğini ve tüm değerlerin (öz değer ve zamanın değeri dahil) dijitale doğru yöneldiğini gençlerin değerlerini orada depolamanın doğal olacağını belirtti.

Bitcoin ile ilgili iki sorun

Pressleyi Bitcoin konusunda endişelendiren iki şey var. Birincisi eğer Bitcoin büyürse bankalar ve hükümetler mutlu olmayacak ve düzenleyici önlemler almaya başlayacak.

Dile getirdiği ikinci endişe ise gelecekte azınlığın 21 milyon BTCnin çoğuna sahip olabileceği ve neredeyse tüm dijital servetin ellerinde biriktirebileceği.

Pressley bu aynı şeyin mevcut finansal sistemde de gerçekleştiğine ve gerçekten Bitcoin’de de olabileceğine işaret etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku