Tüm Gözler ABD Piyasasında. Bitcoin Fiyat ı Daha Fazla Düşecek mi?

0 0

 Noel arifesinde başlayan ralli sonucu 34 bin doların üzerine çıkan Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde bir düzeltme yaşıyor. Pek çok kişi mevcut piyasa düzeltmesinin Bitcoinin Güney Koredeki çeşitli borsalarda kar elde etmek amacıyla toplu satış yapan Asya balinaları tarafından tetiklendiğine inanıyor.

Birçok analist Bitcoin fiyatının kısa vadede 34 bin dolara yükseldiğine ve piyasanın yüzde 20 oranında bir düzeltme göreceğine inanıyor. Destek seviyesi olarak 28 bin dolar görülüyor ve lider kripto para birimi bunu tutamazsa BTC fiyatının 24 bin dolara gerileyebileceği öngörülüyor.

190 Milyon Dolarlık Bitcoin Uzun Pozisyonu 10 Dakikada Tasfiye Edildi

Geçtiğimiz hafta Asya piyasaları muazzam satış duvarlarına rağmen BTCnin fiyatını 34 bin doların üzerine çıkarmak için çok önemli bir rol oynadı ancak her büyük fiyat artışından sonra balinaların kar elde etmek için agresif bir şekilde alıp sattığını gösteren bir düşüş gözlemlendi. 30 bin doların üzerine çıkış  birkaç dakika içinde 100 milyon dolar değerindeki short pozisyonu tasfiye etti.

Mevcut fiyat geri çekilmesi 190 milyon dolarlık uzun pozisyonun Binancede 10 dakika içinde tasfiye edilmesine neden oldu. Lider kripto para birimi geçmişte olduğu gibi bir miktar toparlanma yaşamak için ABD piyasasına bakıyor.

Tüm Gözler ABD Piyasasında

Bitcoinin 5 bin doların üzerindeki mevcut fiyat düşüşü tarihteki en büyük çöküştür ancak bu oran yüzde 20den az ve büyüyen Bitcoin piyasasını gösterir. Bitcoin fiyatı 30 bin doları geri kazanmakta zorlanırken tüm gözler kurumların Bitcoinin ticaretten saatler sonra benzer çökmeleri kurtarmasına yardımcı olduğu ABD pazarında.

MicroStrategy Square Grayscale ve Paypal gibi büyük şirketlerin piyasa iki günlük bir aradan sonra özellikle Pazartesi günleri açıldıkça Bitcoinin büyük bir kısmını satın aldıkları biliniyor. Yazılım devi Microstrategy geçen yılın Ağustos ayından bu yana 13 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldı ve son dipte 650 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku