Tüm ‘Bitcoin’leri tek kalemde satın alabilir mi?

0 0

Amazon CEOsu Bitcoin’in piyasa değerinden daha fazla paraya sahip

Çevrimiçi alışveriş devi Amazon’un kurucusu ve CEOsu Jeff Bezos pandemi sürecinde servetini katlayarak yeni rekor seviyeye ulaştı.

Amazon hisseleri çarşamba günü yüzde 44 artışla rekor 2878.70 dolara ulaşarak Bezos’un servetini 171.6 milyar dolar seviyesine getirdi. Daha önceki rekor 4 Eylül 2018’de 1677 milyar dolar olarak kayıtlara geçmişti. Bezos’un kişisel serveti böylece en büyük kripto para olan Bitcoinin (BTC) piyasa değerini aştı.

Coin360 verilerine göre haber yayına hazırlandığı saatlerde Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 166.4 milyar dolar civarında. Altının toplam piyasa değeri ise Mayıs verilerine göre 8 trilyon dolar civarında.

BEZOS TÜM BTC’LERİ TEK KALEMDE SATIN ALABİLİR Mİ?

Mevcut kişisel serveti BTC’nin piyasa değerini aşmış olsa bile Amazon’un milyarder CEOsu muhtemelen dolaşımdaki tüm Bitcoinleri satın alamaz.

Varsayımlara göre Bezos borsalardaki tüm BTC’leri satın alırsa bu muhtemelen varlığın fiyatını artıracak ve piyasadaki likiditeyi kurutacak. Bununla beraber bazı insanlar BTClerini satmak istemeyecek bazıları da şifrelerini kaybetmiş oldukları için satmak isteseler de BTC’lerine erişemeyecek.

Tone Vays de Nisan’da bu konuda yazdığı bir yazıda anılan senaryo gerçekleşirse Bitcoinin fiyatınının artık erişilemeyecek bir noktaya çıkacağını söylemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku