İşte Bitcoin rallisi için 5 temel faktör

0 0

 Beş temel temel faktör Bitcoinin 2021 yılına kadar uzun bir yükseliş trendine hazırlandığını gösteriyor.

 Oynaklık seviyesi

Bitcoin (BTC) fiyatı son iki aydır 8 bin 600 dolar ile 10 bin dolar bansında hareket ediyor ve BTC 10 BİN 440 doları test ettiğinden bu yana çok az oynaklık gösterdi. Bununla birlikte beş ana temel faktör 2021 yılına kadar uzun süreli bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Skewin verilerine göre Bitcoinin 10 günlük oynaklığı 24 Haziranda yılın en düşük seviyesine düştü. BTCnin önümüzdeki birkaç haftadaki performansı yıl sonu boyunca fiyat trendine işaret edebilir.

Yatırımcılar BTC biriktiriyor

Kısa vadede analistler COVID-19 salgını gibi dış değişkenler nedeniyle BTC ve diğer önde gelen kripto para birimlerinde zayıflık görüyor.

Uzun vadede güçlü makro faktörleri BTCnin sağlam bir iyileşme için yolunda olduğunu gösteriyor. Olumlu bir trendin öngörülmesini destekleyen en önemli veri yatırımcılar arasındaki biriktirme“HODLing” faaliyetindeki artış.

Bir yıldan uzun süredir hareket etmeyen Bitcoin’in arzı yüzde 61 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Mevcut fiyat seviyesinde BTC satma iştahının olmadığını gösteriyor.

Artan kurumsal yatırımcı ilgisi

Kurumsal yatırımcılar sürekli olarak Bitcoine yatırım yapıyor

Mart’tan bu yana Grayscale Bitcoin Fonunun varlıkları 1.577 milyar dolardan 3.541 milyar dolara yükseldi.

İyimser teknik yapı

Kripto para yatırım uzmanı Nunya Bizniz altı aylık Bitcoinin grafiğinin Tom Demark Sıralı Gösterge sistemi altında Yeşil 1 veya G1 mum görmeye hazırlandığını söyledi. Her G1 mumu ortaya çıktığında Bitcoin birkaç yıl boyunca uzun süreli bir artış gördü.

Yükselen doğrulama gücü tüm makro faktörleri bir araya getiriyor

11 Mayıs yarılanmasında analistler Bitcoin blok zinciri ağının doğrulama gücünün keskin bir şekilde düşmesini bekledi çünkü olay BTC miktarını yarı yarıya düşürürken çoğu madencinin gelirlerini bir gecede yüzde 50ye kadar azalttı.

Bununla birlikte Blockchain.comdan alınan veriler Bitcoin doğrulama gücünün yarı yarıya seviyelere yakın toparlandığını gösteriyor. Madencilik endüstrisi genel olarak yarılanmaya rağmen sağlıklı kaldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku