Tüm Bitcoin lerin yüzde 88’i çıkarıldı… Çıkarılmayı bekleyen kaç BTC kaldı?

0 0

Gelişmiş bir kripto takipçisinden alınan veriler Bitcoin Block Botun tüm BTCnin yüzde 88.0inin çıkarıldığını ortaya çıkardı. Çıkartılmayı bekleyen sadece 2 bin 520 bin BTC kaldı!

Tüm BTCler çıkarıldığında BTC madencileri artık oluşturulacak Bitcoin olmadığı için blok ödülleri toplayamayacaklar. Yani BTC madencileri yalnızca doğrulanmış her işlemden toplanacak işlem ücretlerinden kazanacaklar.

Bununla birlikte BTC Madencileri işlem ücretleri yoluyla nakit para kazanmaya devam edecekleri için blok zincirini korumaya devam edecek.

Mayıs 2020 civarında yapılan son BTC yarılanmasından bu yana ödül 125ten 625e yarıya düştü yani Bitcoin Madencileri artık blok başına yaklaşık 63.750 $ (10.200 $ x 6.25) kazandı.

Bilindiği üzere madencilik Bitcoin blok zincirine onaylanmış işlemler ekleme sürecidir. Madencilik için gerekli kaynaklar için blockchain ağı BTC madencilerini işlem ücretleri ve sübvansiyonlar yoluyla ödüllendiriyor. Sübvansiyonlar blok başına 625 BTClik cari bir oranda ödenir. İşlem başına ücret ödenir.

Bu onaylama süreci karmaşık matematik problemlerini çözmeyi ve çok fazla hesaplama gücünü içerir. BTC Madencileri çalışma kanıtı temelinde deftere katkılarından dolayı BTC ile başarılı bir şekilde ödüllendirilir.

Son zamanlarda kripto piyasasında kaydedilen son satışlara rağmen BTC bu fiyat seviyesini birkaç kez test ettikten sonra 10 bin doların üzerindeki konumunu koruyarak 2020nin başından bu yana yüzde 30un üzerinde bir artışla oldukça iyi bir performans gösterdi. Temmuz ayı sonlarında fiyat yükselmeye başladığından beri 8 bin doların altına düşmedi.

Bu kazanımlara rağmen 12 bin dolarlık yeni psikolojik engeli aşmak için mücadele etmeye devam etti. Bununla birlikte zincir üzerindeki verilerle kanıtlandığı üzere devam eden yükseliş hissi birçok yatırımcının 8 bin doların üzerindeki bir fiyatı desteklemeye devam edeceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku