Trump’tan ilginç talimat: ‘Bitcoin in peşine düş’

0 1

Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Boltona göre Trump Mnuchine Bitcoinin “peşine düşme” talimatı verdi

Bloomberg’de yer alan bir habere göre; eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Boltonın davalık olan kitabında ABD Başkanı Donald Trumpın Hazine Bakanı Steven Mnuchine Bitcoinun “peşine düş” talimatı verdiğine ilişkin bilgiler yer aldığı belirtildi.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından Washington DC Bölge Mahkemesinde açılan davada Boltonın kitabının “ulusal güvenliği tehlikeye atabilecek derecede devletin gizli bilgilerini içerdiği” belirtildi.

Bitcoin.comun Washington Examinera dayandırdığı haberine göre Boltonın kaleme aldığı 23 Haziranda yayınlanması planlanan “The Room Where It Happened” isimli kitabında şu ifadeler yer aldı:

“Başkan Trump Hazine Bakanı Steven Mnuchine internet parası Bitcoin işlemleri ve satışına aman vermemesini söyledi. Trump Mnuchine Peşine düş dedi.”

Söz konusu konuşmanın Mayıs 2018de gerçekleştiği belirtilen haberde Washington Examinerin kitabın bir kopyasına sahip olduğunu belirttiği bilgisi yer aldı.

Trump Temmuz 2019da Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “Bitcoinu ve diğer kripto paraları sevmiyorum. Bunlar para değil ve değerleri çok volatil ve bir dayanağı yok. Düzenlemeye tabi olmayan kripto varlıklar yasa dışı davranışlara olanak verebilir. Bunların arasında uyuşturucu ticaret ve diğer yasa dışı faaliyetler de var” demişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku