Algorand kurucusu nun büyük ustaya karşı oynadığı satranç maçı Blockchain e kaydedildi

0 0

Algorandın kurucusu Silvio Micali büyük usta Sergey Karjakine karşı Blockchain tarafından kaydedilen bir satranç oyunu oynadı. 

Ustalar da hile yapıyor

FIDE Online Arenanın açılış oyunu olan maç World Chess üzerinden yayınlandı. Her ne kadar satranç bir centilmen oyunu olarak görülse de hilede gerçek bir meydan okuma sunuyor. Blok zinciri teknolojisini kullanarak oyunları şeffaf ve değişmez bir şekilde kaydetmenin mevcut sorunları azaltmaya yardımcı olacağı umut ediliyor.

Satranç COVID-19 salgınından diğer sporlar kadar etkilenmedi. Geçtiğimiz aylarda rekabet tamamen çevrimiçi hale geldiğinden zamanlama aslında oldukça uygun oldu.

Deep Bluedan beri en tarihi oyun – Kasparov

Micali çalışmaları kriptografi alanına büyük katkıda bulunan bir Turing Ödülü alıcısıdır. Karjakin dünyanın en iyi satranç oyuncularından biridir ve aynı zamanda 12 yaşında büyük usta unvanı ayrıcalığına sahip olan şimdiye kadarki en genç isimdir. Bu Garry Kasparovun 1997de IBMin Deep Bluesu tarafından yenilmesinden bu yana en tarihi oyun olarak kayda geçti.

Micali cesurca bir mücadele çıkarsa da sonunda büyük usta tarafından kontrol edildi.

Büyük ustalar kriptoyu sever

Oyundan sonra her iki savaşçı da satranç ve Blockchain arasında büyük potansiyel sinerji gördüklerini belirtti. Kajakin birçok büyük ustanın kripto ve Blockchain ile ilgilendiğini doğruladı ve kişisel olarak çok fazla olmasa da bazı kripto para birimine sahip olduğunu söyledi. Micali gelecekte Algorandın dünya çapında satrancın yaygınlaşmasını amaçlayan bir hibe yaratacağını öne sürdü.

Micali hem satranç hem de Blockchainin ortak noktaları olduğunu gözlemledi – arka planlardan bağımsız olarak insanları bir araya getiriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku