Trump yönetimi 1.8 trilyon Dolarlık bir teşvik önerisini kabul etti

0 1

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında devam eden müzakerelerin ardından Trump yönetimi tarafından 1.8 trilyon dolarlık bir teşvik önerisi resmen kabul edildi.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin partiler arasındaki yaklaşık dört aylık görüşmelerin ardından Cuma günü 1.8 trilyon Dolardan fazla bir teklifte bulundu. Her iki taraf da birkaç hafta boyunca bir sonraki teşvik dalgasının değeri ve dağılımı konusunda anlaşmazlıklar yaşadı ancak bu durum çözüme kavuştu.

Demokrat Parti Mayıs ayında 3 trilyon Dolarlık bir paket teklif etti. Bu 2.2 trilyon Dolarlık bir karşı teklifin kabul edilmesinden önce 1.8 trilyon Dolara indirildi.

Bitcoin bu yıl borsa ile güçlü bir şekilde ilişkilendirildi. Merkez Bankası ve hükümet harcamaları piyasa volatilitesi ile birleştiğinde küresel ekonomideki belirsizlik nedeniyle bu haber yatırımcılar için yenilenmiş bir inancı beraberinde getirdi.

Düşüş eğilimini tersine çeviren ve geleneksel pazarlara pozitiflik getiren yeni teşvik haberleri ile kripto piyasalarında canlılık yaşandı.

Büyük ihtimalle bu yılki seçimlerin artması piyasa güvenini sürdürmek ve borsayı desteklemek için daha fazla girişimde bulunacak. Bunun sonucunda Ekim ayının dalgalı bir ay olması bekleniyor.

Seçim öncesinde cumhuriyetçilere uymayan bu haberler borsa ve kripto yatırımcılarına uzun bir düşüş döneminden sonra büyük bir rahatlama yaşattı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku