Trump piyasaları fena karıştırdı… Bitcoin sert düştü

0 0

ABD Başkanı Donald Trump Demokratlarla yeni teşvik paketi görüşmelerini sona erdirdi. Trump’ın bu açıklamasından sonra ABD borsaları ve altın sert düşüş gösterdi. Altının ons fiyatı yüzde 15 düşüşle 1900 dolar seviyesinin altına geriledi.

Açıklama kripto para piyasasını da etkiledi. Lider kripto para birimi Bitcoin 10 bin 800’lü rakamlardan bir anda 10 bin 500’lü rakamlara geriledi…

ABD Başkanı Donald Trump 3 Kasım’daki Başkanlık seçimleri sonrasına kadar Demokratlarla corona virüsü teşvik paketi görüşmelerinin sonlandırıldığını söyledi.

Trump Twitter üzerinden Demokratlar ile aylardır devam eden teşvik paketi müzakerelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Demokratlar’ın yönetimdeki eyaletleri kurtarmak için 24 trilyon dolarlık teşvik istediğini ve bunun Covid-19 ile hiçbir alakası olmadığını belirten Trump “16 trilyon dolarlık çok cömert bir teklif yaptık ve her zamanki gibi iyi niyetle pazarlık yapmıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Trump “Onların taleplerini reddediyor ve ülkemizin geleceğine bakıyorum. Temsilcilerime seçimden sonraya kadar müzakereleri durdurma talimatı verdim ben kazanır kazanmaz çalışkan Amerikalılar ve küçük işletmelere odaklanan büyük bir teşvik yasasını hayata geçireceğiz” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku