Trump mı Biden mi? Kripto için hiç fark etmez!

0 0

Tuhaf görünebilir ama kripto para piyasaları Beyaz Saraydaki yeni başkanın kim olacağını belirleyecek seçimleri takmıyor ve umrunda bile değil !

Neden? Çünkü her iki aday da hasta bir ekonomiyi yeniden canlandırmak için trilyonlarca daha dolar basmaya ve harcamaya yemin etti.

Her imparatorluğun yaşam döngüsünde sağduyu ve aklın yerini tembellik ve kibire bıraktığı bir zaman gelir.

Daha önce pervasızca para basıldığını görmemiş gibiyiz sanki.

Örneğin Romalılar bunu birkaç bin yıl önce denediler. Ve tüm yaptığı çöküşü hızlandırmaktı.

Seçimlerin ötesine bakıldığında ABD ekonomisinin eşi benzeri görülmemiş kötü yönetiminin değişmeyeceği çok açık. Örneğin Washingtondan tek duyduğumuz şey:

Bütçe açıklarının önemi yok.

Para harcamak önemli değil.

Ve umursamaz miktarlarda dolar basmak enflasyona yol açmaz

Bütün bunlara inanmak saflık ve çılgınlık olsa gerek!

Yıkım arifesi

Alenen para basmanın dünyadaki tüm hastalıkların tek nedeni olduğunu söylemiyorum. Ancak bu inkar edilemez bir şekilde çöküşün eşiğindeki bir finansal sistemin somut bir belirtisidir.

İnovasyon yatırım ve dürüst sıkı çalışma tüm temel Amerikan değerleri….Nerede? Yolsuzluk her yerde ! Ve para basmak tüm bunların bedelini ödeyecek şekilde yönetiliyor.

Bu beni ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından yapılan son eyleme götürüyor. BitMEXi yasadışı olarak lisanssız türev borsası işletmek ve Banka Gizlilik Yasasını İhlal etmekle suçladılar.

BitMEXin kurucusu Arthur Hayes Amerikada doğdu ve büyüdü. Şu anda her ay yüz milyarlarca dolarlık işlem yapmak için kullanılan türev sözleşmelerini pratik olarak icat etti.

Bu Amerikan yaratıcılığının en iyi halidir.

Peki bu nasıl ödüllendirilir? Suçlu olarak etiketlenerek mi? Ve ne için? Çoğunlukla büyük siyasi olarak iyi bağlantıları olan bankaları rahatsız edici rekabetten korumak için kullanılan bir yasayı ihlal etmek..! Kafa karıştırıcı !

Bunu neden söylüyorum?

ABD hükümeti BitMEXi mahvetmeye çalıştığı için JPMorganın bankacılık devinin değerli metal piyasalarını bilerek manipüle etmek için sessizce dava açtığını ve yatırımcıların 300 milyon USD kaybetmesine neden olduğunu öğreniyoruz. Hiçbir suçlama yok!

Her şey 2008e benziyor değil mi? On milyonlarca Amerikalı evlerini kaybetti. Düzinelerce banka bilerek ve isteyerek yatırımcıları dolandırdı. Ve yine de kimse suçlanmadı. Ya da hapse girmedi.

Ne kadar çekişmeli olursa olsun bu sorunların herhangi birini gerçekten çözmek için Başkanlık seçiminden çok daha fazlası gerekecek. Ve kripto piyasaları bunu anlıyor !

Amerikanın eski yasal ve politik sistemleri ne kadar kaotik hale gelirse kripto varlıkları o kadar çok gelişir.

ABD hükümet yetkilileri kripto ticaretine ne kadar çok baskı uygularsa inovasyonu denizaşırı ülkelerde o kadar iterler ve Çin veya Rusya gibi küresel rakipleri kıyaslayarak daha iyi gösterirler.

Ve para birimini ne kadar bozarlarsa dünyanın her yerinden daha fazla insan eski fiat para sisteminden paralarını çeker ve bu parayı kripto para birimlerine yatırır. Bu da kripto para birimlerinin yükselmesini sağlar.

Bu nedenle ne yaparsanız yapın seçimden sonra “normal hayata” geri dönüleceğini düşünmeyin. Kim kazanırsa kazansın sorunlar hemen çözülmeyecek. Kripto devrim patlamak üzere. Ve dünyadaki hiçbir güç onu durduramaz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku