Bitcoin in bu yükseliş trendi geçmiştekilerden neden farklı? İşte temel nedeni!

0 0

 Bitcoin ve toplu kripto piyasası için son birkaç gün çalkantılı geçti ve boğalar öncelikle kripto para birimini kontrol ediyordu.

Ancak son zamanlarda 13.800 $ da reddedilen düşüş herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermeyen biraz yoğun bir satışa yol açtığından ayılar bugün bir miktar zemin kazandı.

Bu düşüş trendi BTCnin geçtiğimiz birkaç ay boyunca ters bir korelasyon oluşturduğu ABD Dolarının da gördüğü güçle sürdürüldü.

 Bitcoin 12.800 $ ın üzerinde olduğu sürece boğa durumu hala inanılmaz derecede güçlü ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha da yükselişe geçme ihtimali var.

Bir analist şimdi bu ralli ile 2019 yazında görülen ralli arasında bazı temel farklılıklar olduğunu belirtiyor.

2019dan ve önceki yıllardan farklı olarak boğalar kripto para birimini yavaşça yükselttikçe kripto para biriminin büyük ölçüde oynaklıktan yoksun olmasıyla BTCnin yükselişi yavaş ve ölçülü.

Şimdiye kadar her geri çekilme de hafifletildi ve boğalar desteğe her yaklaştığında satış baskısını hızla absorbe etti.

Bunlar yukarı doğru bir trendin yakın olduğunu gösterebilecek pozitif eğilimlerdir.

Bitcoin 13.800 Dolarda Sert Reddetme ile Karşı Karşıya ve Anahtar Destek Seviyesine Düşüyor

Bitcoin şu anki 13.150 $ lık fiyatıyla kabaca % 4 oranında işlem görüyor. Bu dün öğleden sonra rallinin zirvesinde belirlenen 13.800 $ lık en yüksek seviyesinden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

BTC bir satış baskısı akışına tanık olmadan önce birkaç saat konsolide olduğu için buradaki reddedilme anında gerçekleşmedi.

Bu seviyedeki satış tarafı baskısının çok yoğun olmadığına işaret ettiği için bu olumlu bir işarettir.

Yine de bu BTCyi kilit bir destek bölgesine gönderdi ve boğaların onu savunup savunamayacakları temel güçlerine dair içgörüler sunabilir.

Analist: Büyük BTC Volatilitesinin Eksikliği Olumlu Bir İşaret

Bir analist “aralıklı kırbaçlar” olarak tanımladığı bazı hareketleri görmesine rağmen Bitcoinin yükselmesiyle son birkaç hafta boyunca görülen genel oynaklık eksikliğinin bu rallinin geçmiş yıllarda görülenlerden farklı olduğunu gösterdiğine dikkat çekiyor.

“BTC bu fiyatları Aralık 2017de ardından da Haziran 2019da bir kez gördü. Bugün yine buradayız ancak dalgalanma toparlanmaya bile başlamadı. Evet bu sefer farklı. “

Bu son düşüş artan volatilitenin başlangıcını işaret etmediği sürece istikrarlı yukarı doğru ilerleme ve herhangi bir büyük hareketin olmaması altta yatan bir miktar yükselişe işaret ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku