Trump ın seyahat yasağına acı tepki… Bitcoin 2 ay öncesine döndü

0 0

ABD Başkanı Donald Trump tüm Avrupa seyahatlerini koronavirüs salgınına karşı bir önlem olarak 30 gün boyunca askıya aldığını açıkladıktan sonra Bitcoin Ocak ayının başından bu yana en düşük seviyesine düştü.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Deklarasyondan önce 7 bin 900 doların üzerinde işlem gören Bitcoin hisse senetleriyle düşerek 7 bin 340 dolara düştü. Bu seviye 5 Ocaktan beri görülmedi.

Trumpın seyahat yasağının yanı sıra küresel pazarları etkileyen birçok farklı gelişme var. Örneğin Dünya Sağlık Örgütü (WHO) koronavirüsün bir salgın olduğunu açıkladı. Ayrıca NBA tüm maçları koronavirüs için askıya alırken ünlü aktörler Tom Hanks ve karısı Rita Wilsonın da bu hastalığa yakalandığı ortaya çıktı.

Öte yandan koronavirüs panik büyümesi ile S&P 500 endeksi dün yaklaşık yüzde 5 düşüş ile kapandı. Benzer hareketler tüm dünya borsalarında görülebilirken altın 1636 dolar seviyelerinde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku