Yeni ‘Coronavirus coin’ine dikkat edin

0 2

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Gününden önce Pekin Bankacılık Sigorta Düzenleme Kurumu yeni koronavirüs salgını sırasında yaygın olan dört “yeni finansal dolandırıcılık” yöntemini açıkladı.

BİTCOİN’DE 6 BİN 500 DOLAR RİSKİ VAR MI? TIKLAYIN

Yerel raporlara göre dört yöntem aşağıdaki gibi:

Düşük faizli kredi sahtekarlığı: “Hükümetin yeni koronavirüsler için yeni finansmanıyla ilgilenmiyorsunuz” ve internette “Yüksek limitler düşük faiz teminatsız ve eldeki nakit” gibi yanlış reklamlar yapıldı. Bu fon ihtiyacı olan şirketlerin ve bireylerin kredi başvurusu yapmasının istendiği bir aldatmaca ve aracı komisyonları ve güvenlik mevduatları adına paradan yararlanılıyor.

Yatırım ürünü türü sahtekarlığı: Örneğin “Coronavirus coin”in çıkarıldığı ve “Yeni koronavirüs salgını mevsiminde bile yüksek faiz oranı” gibi nakitten yararlanılan bir durum vardır. Toplanan para yurtdışında maskeler ve koruyucu giyim fabrikaları inşa etmek için yatırım yapılabileceği ve aşı araştırması için kullanılabileceği için kötüdür.

Bilgi hırsızlığı dolandırıcılığı: “Size yakın en son karantina malzemelerini satın alın” para hile yaptıktan sonra karşı tarafı engelleyin kimlik avı sitelerinde kişisel bilgiler yazın ve dolandırıcılık bilgilerini çalmak gibi SNS veya bit pazarı uygulamalarında reklam verin.

Yasadışı finansman dolandırıcılığı: “Karantina malzemeleri satın alın ve para kazanın” gibi benzeri dolandırıcılıklar. Malları satın alan ve onları kandıran kişiye puan sunmayı vaat eden bir numara.

Pekin Bankacılık Komisyonu “Yüksek kârların temellerini yüksek risk altında tutmanızı ve cazibeyi reddetmenizi istiyorum. Ayrıca iyi niyetin kötüye kullanılmaması için düzenli bir yoldan para bağışlayın” dedi.

Çinde devlet televizyonu 15 Martta özel bir program yayınlıyor ve şirketleri gerçek isimleri altında eleştirmek geleneksel. Ancak bu yıl 1991de yayın başladığından bu yana ilk kez yeni koronavirüsün yayılması nedeniyle yayın ertelendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku