Trump ın hastaneye kaldırılmasının ardından piyasada sükunet

0 0

Bitmexe karşı yapılan son suçlamalar ve başkan Trumpın Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu hastaneye kaldırılması haberleri BTCyi büyük ölçüde etkiledi.

BitMEX ve Donald Trumpın virüse yakalandığı haberlerinden sonra Bitcoin sakinleşti ve 10.500 Doların üzerinde işlem gördü. Altcoinler ise mücadeleye devam ediyor.

Bitcoin düşüş sonrası sakin

Geçen gün Bitcoin birkaç saat içinde 10.900 Dolardan yaklaşık 10.450 Dolara düştü. Bu düşüş ABD CFTCnin kripto borsası Bitmexin sahiplerini platformun yasadışı kullanımı ve kara para aklama ile mücadele ihlalleri için suçladığı haberinin ortaya çıkmasından sonra geldi.

Kısa bir süre sonra Bitcoin de dahil olmak üzere çoğu piyasa başka bir darbe aldı. ABD Başkanı Donald Trump Twitterda kendisinin ve eşi Melania Trumpın COVİD-19 için yaptırdığı testin pozitif çıktığını duyurdu. Bunun sonucunda BTC 10.400 Doların altına düştü.

Ancak sonraki saatlerde BTCde kademeli bir iyileşme süreci başladı. Bitcoin fiyatı 10.500 Dolardan şu anda işlem gördüğü 10.550 Dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoinin son zamanlardan da öğrendiğimiz üzere Trumpın durumuna göre işlem göreceği seviyeyi belirlemesi olası görünüyor.

Beyaz Saray doktoru başkanın durumunu çok iyi” şeklinde belirterek kamuoyuna güvence sundu. Fakat durumun belirsizliğinin BTCyi çok kolay bir şekilde etkilemesi mümkün görünüyor.

Bu son fiyat performansı ile Bitcoin Cuma günkü işlem seansını kırmızıda kapattığı için ABD borsa endeksleri ile ilişkilidir. Dow Jones Industrial Average endeksi % 0.5
S&P 500 Endeksi % 1 azalırken Nasdaq Endeksi % 22lik bir düşüşle en kötü orana sahip oldu.

Altcoinlerin mücadelesi

Altcoin piyasası son 24 saat içinde bazıları Ethereum da dahil olmak üzere damlaları ele geçirmeyi başardı. İkinci en büyük dijital varlık 350 $ civarında kaldı.

Ripple de dün olduğu gibi benzer bir seviyede kaldı ve 0.23 Doların üzerinde işlem gördü. Ancak Polkadot % 2.5 Chainlink % 1.5 Crypto.com Coin % 0.5 ve BİTCOİN SV % 1.5 olup ilk 10dan kırmızı renkte bulunuyor.

Tek istisna Binance Coin olup Cumadan sonra % 2.5 arttı ve 28 Dolara yaklaştı.

İlk 100deki en etkileyici kazanan yeni kripto para birimi PumaPay (PMA) % 220 ile 0.0012 Dolara çıktı.

Ampleforth % 20 artarak 0.9 Dolara yükseldi. Daha sonra Terra % 6.5 Celsius % 6.5 ve TRON % 6 şeklindedir.

Buna karşılık DFI money (YFII) % 10 ile en fazla değeri kaybeden token oldu. Bunu Unıswapın yönetişim tokeni UNI % 9 ile takip ediyor. HedgeTrade % 7.5 SushiSwap % 7 ve OMG Network % 5ten daha fazla kayıp yaşadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku