Trump ın Eski Yardımcısı Bitcoin Fonu Kuruyor!

0 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna yapılan 21 Aralık tarihli bir başvuru yatırımcı ve eski Trump Beyaz Saray yardımcısı Anthony Scaramuccinin Bitcoine yatırım yapmayı planladığını gösteriyor 

SkyBridge Bitcoin Fonu adıyla faaliyette olacak fon en az 50 bin dolarlık yatırım yapacak olan akredite yatırımcılara açık olacak.  

Scaramucci daha önce The Block’s The Scoop podcast’inin bir bölümünde yer almış ve bu bölümde yatırımcı Paul Tudor Jones’un Bitcoin yatırımları hakkında konuşmuştu. Ünlü isim şu ifadeleri kullanmıştı:

“Fona geçiş olarak bir miktar dijital para birimine sahip olmakla sorunum yok.”

SkyBridge daha önce “dijital varlıklara yatırım yapmayı sağlayacak” yatırım fonlarına potansiyel olarak yatırım yapmanın kapılarını açmıştı.

Eski bir Beyaz Saray İletişim Direktörü olan Anthony Scaramucci 2005 yılında bir hedge fonu olan SkyBridge’i kurdu. Fon 9.3 milyar doları yönetiyor ve Fortune 500 şirketlerine kar amacı gütmeyen bağışlara ve vakıflara bağımsız servete çok çeşitli hedge teklifleri sunacağını ifade ediyor.

 Şirket Kasım ayında dijital varlıklara yatırım yapabileceğini SEC’ye bildirmişti. “Fonların fonu” olarak bilinen milyar dolarlık fon dijital varlıklarda pozisyon almayı sağlayan yatırım fonlarına yatırım yapabileceğini belirtmişti. Bu yatırımların dijital varlıklar veya diğer gelişen teknolojilerle ilgili teknolojiler sağlayan şirketlere de yapılabileceği sadece Bitcoin ile sınırlı olmadığı kaydedilmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku