İkinci Teşvik Paketi Gelecek Hafta Hayata Geçiyor. Peki Bitcoin i Nasıl Etkileyecek?

0 2

Bitcoin fiyatı son ABD ekonomik teşvik paketi anlaşmasını çevreleyen haberlere olumlu tepki verdi.Bu yıl şimdiye kadar COVID ile ilgili tüm yardım paketleri fiyatların yükselmesine neden oldu. 22.800 dolarlık destek BTC için büyük önem taşıyor ve bir sonraki hamleye karar vermek için çok önemli bir faktör.

20 Aralıkta Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.300 dolara ulaştıktan sonra 1.000 dolarlık bir düşüş yaşadı. Ancak ABD kongresi can çekişen Amerikan ekonomisini canlandırmak için 900 milyar dolarlık bir teşvik anlaşması imzaladıklarına dair en son haberler BTC / USD ticaret paritesinin yeni gün içi kazançlar kaydetmesine yol açtı.

Para basmak ABD dolarını zayıflıyor

ABDdeki COVID-19 teşvik paketi anlaşmaları egemen para birimi dolar üzerinde düşüş baskısı yarattı. İlk teşvik yardım çekleri yatırılmaya başladığından beri dolar sadece düşüş eğiliminde. Dolar Para Endeksi Aralık ayında 2018in en düşük seviyesini gördü.

Nitekim Nisan ayından bu yana ABD Hazine Bakanlığından 12 bin dolarlık çekler uçarken Dolar Para Endeksi100 puandan 90.39a düştü.

 Bu durum sadece Bitcoine yaradı ve yükselişini artırdı ve bu lider kripto varlığın Nisan ayından sonra  yükseldiğinden anlaşılabilir. Bitcoinin yaklaşan yarılanma oranı da olumlu bir gelişme olarak bu boğa koşusu yangınına yakıt ekledi. Yatırımcıların ABD dolarının sürekli düşüşünden korunmak için kripto para birimi endüstrisine akın ettiği rahatlıkla söylenebilir.

ABDli milletvekilleri arasındaki son 900 milyar dolarlık teşvik anlaşması ABD doları için daha fazla kayba ve travmaya işaret ediyor. MACD göstergesi yükselişe geçerken Göreceli Güç Endeksi numarası güç kaybediyor ve daha da düşüyor gibi görünüyor.

Bu BTC / USD ticaret paritesi için yakın bir yükselişe işaret ediyor.

Yeni ABD teşvik pakaeti anlaşmasına Bitcoin nasıl tepki verir?

Bitcoin an itibariyle 22.500 dolarda önemli bir destek bariyerinin üzerinde işlem görüyor. IntoTheBlockun zincir içi verileri 443 binden fazla adresin daha önce bu fiyat seviyesinde 438 bin BTCnin üzerinde satın aldığını ortaya koyuyor.

Bu kritik talep bölgesinde meydana gelecek bir toparlanma Bitcoin fiyatını daha yükseklere taşıyacaktır.

Fibonacci geri çekilme göstergesine göre önümüzdeki en önemli ilgi alanı 30 bin dolar civarında ve teşvik paketi uzun vadede BTCnin bu fiyata çıkmasına yardımcı olabilr. 

 Bununla birlikte 22.500 doların altında bir kırılma boğalar için felaket olacaktır. IOMAP kohortları BTC fiyatının bu destek seviyesinin üzerinde kalmaması durumunda muhtemelen 20 bin dolara düşeceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku