Tron kurucusundan Bitcoin destekçisi Başkan adayına açık çek

0 3

TRON kripto varlık ağının kurucusu ve BitTorrentin CEOsu Justin Sun başkan adayının sıradışı kampanya stratejisini eşleştirmek istediğini açıkladı. Kripto dostu demokratik aday Andrew Yang gelecek yıl için ayda 1000 dolarlık evrensel temel gelir sağlamak için kampanya fonları kullanmayı planladığını belirtti.

Adayı açıkça destekleyen bir hamleyle Sun gelecek ay için her ay 100 kişiye kendi parasının 1000 dolarını vermeyi taahhüt etti. Kripto girişimcisi öğle yemeğinde efsanevi yatırımcı Warren Buffet ile birlikte bir koltuk teklif etti.

Bugünün erken saatlerinde New York Times demokratik başkan adayı Andrew Yang’ın bir yıl boyunca ayda 10 bin dolar vermeyi planladığını duyurduğunu bildirdi. Hareket ABD vatandaşları için 2020de cumhurbaşkanı seçmeleri durumunda planladıkları evrensel temel gelir paketinin çok daha küçük bir versiyonu olacak.

Yang’ın “özgürlük temettüleri” yasallığı kampanya fonlarını kullanarak finanse etmeyi planladığından beri sorgulandı. Ancak Yang ödemelerin federal yasalara aykırı olmadığını çünkü kampanya olmasaydı bunun gerçekleşmesinin mümkün olamayacağını söyledi.

Kripto girişimcisi Justin Sun bugün Yangı UBI deneyiyle eşleştirmek için aylık 1000 doları bir başka “100 ppl” ye uzatarak söz verdi. Twitter üzerinden planlarının detaylarını da açıkladı.

Sun takipçilerine yarışmaya ilgi göstermeleri gerekip gerekmediğini ABD vatandaşlarına özel olup olmayacağını ya da tüm kayıtların bir Tron sahibi olması gerekip gerekmediğini söylemiyor. Ayrıca kurduğu TRON kripto varlığında UBIya ödeme yapıp yapmayacağını da belirtmiyor.

Bununla birlikte 100 alıcıdan birinin Warren Buffet ile öğle yemeğinde kendisine katılma davetini uzatıyor. Yang’ın kimin getireceğini seçmesine yardım edeceği bildirildi. Girişimci efsanevi yatırımcı ve kripto para muhalifi ile öğle yemeği yeme fırsatı için bir açık artırmayı kazandı. Buffeti düşünce tarzına çevirme fırsatı için 4.6 milyon dolar ödedi. Sun’ın görünür sağlık kaygıları nedeniyle öğle yemeği bir kere ertelendi.

Akşam yemeğinde Suna eşlik edeceği bilinen isimler arasında Circle CEOsu Jeremy Allaire; eToro kurucusu Yoni Assia; Huobiden Livio Weng; Litecoinin kurucusu Charlie Lee; ve borsa devi Binancein bir temsilcisi de yer alıyor. Her biri ertelenen tarihten önce öğle yemeğine katılmak üzere anlaşma yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku