TransAnatolia’nda heyecan devam ediyor

0 0

Oldukça kısa bir süre içerisinde dünyanın en iyi ralli raid yarışlarından biri olarak anılmaya başlayan uluslararası spor organizasyonu TransAnatolia’nda heyecan devam ediyor.  

Temelinde insanın mücadele duygusuna ve ilham verici bir fikre dayanan TransAnatolianın 2 bin 850 kmlik parkurunda yarışçılar üçüncü gün sonunda toplam 1.230 kmyi geride bıraktı. İki özel etaptan oluşan yarışın üçüncü gününde Haymanadan start alan yarışçılar güne dünyanın en tuzlu ikinci gölü olan Tuz Gölü etabı ile başladı. 168 kmlik Tuz Gölü etabında yarışçılar yer yer tuza saplanarak zorlu anlar yaşadılar.

Bitci.com ekibinde son durum

Quad kategorisinde İsrafil Akyüz totalde 16 saat 31 dk 38 sn süre ile birinciliğini korurken Erkan Uzlaş 16 saat 57 dk 48 sn ile ikinci oldu. Uzlaşı Hasan Yatkın ve Yusuf Sayar takip etti. SSV kategorisinde ise günün iki etabını da birinci bitiren Bitci.com CEO’su Çağdaş Çağlar ve Ertuğrul Danişment rakipleriyle farkı açtı. Zafer Durmaz & Onur Altan Tan Necati Şahin & Armağan Şahinin problem yaşaması nedeniyle ikinci sıraya yerleşti.

TransAnatolianın üçüncü günü Karamandaki Karadağ Krater kampında son buldu. Yarışçıları dördüncü günde ise 3 bin metre rakımlı Bolkar Dağlarında zorlu bir etap bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku