Toyota’dan dijital para atağı

0 3

Toyota Motor Corporationın BT kolu olan Toyota Systems 26 Ekimde yapılan resmi bir duyuruya göre markalı bir Toyota dijital para birimi geliştirmek için Japon kripto para borsası DeCurret ile işbirliği yapıyor.

Büyük ölçekli pilot Toyota Systemsda 2.500 çalışanı kapsayacak. Platform avantajlar için dijital para birimi ödemeleri sunacak.

Duyuruya göre katılımcı çalışanlar dijital para birimini sosyal yardım puanları veya bir katalogdan hediyeler karşılığında takas edebilecekler. Toyota Systems dijital para biriminin Japon yeni ile değiştirilemeyeceğini belirtti.

Yeni pilot dijital para birimlerini yayınlamak ve yönetmek için DeCurret’in tescilli blockchain tabanlı platformunu kullanıyor. Pilot blok zincirindeki eşler arası modelin ölçeklenebilirliğini ve ayrıca büyük bir grup insana yapılan ödemelerle ilgili iş sorunlarını test edecek.

Toyota Mart 2020de kendi Toyota Blockchain Labını kurarak blockchain endüstrisini aktif olarak araştırıyor. Otomotiv 2016 yılında büyük bir endüstri ittifakı olan R3 konsorsiyumuna katıldı.

Toyota blockchain ve kripto ile deneyler yapan tek otomobil üreticisi değil. Ekim ayının başlarında BMW Kore BMW Groupta 2020 sonuna kadar ülkede tamamen başlatılması beklenen blockchain tabanlı token denemesini yürüten ilk şube olacağını duyurdu. Eylül 2020de Lüks otomobil üreticisi Groupe Renault araç parçalarının uygunluk sertifikasyonunu kolaylaştırmayı amaçlayan blockchain projesi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku