Toyota’dan dijital para atağı

Abone Ol
Toyota’dan dijital para atağı
Emre Boran
 • 26 Ekim 2020
 • Yazar:

  Toyota Motor Corporation'ın BT kolu olan Toyota Systems, 26 Ekim'de yapılan resmi bir duyuruya göre, markalı bir Toyota dijital para birimi geliştirmek için Japon kripto para borsası DeCurret ile işbirliği yapıyor.

  Büyük ölçekli pilot, Toyota Systems'da 2.500 çalışanı kapsayacak. Platform, avantajlar için dijital para birimi ödemeleri sunacak.

  Duyuruya göre, katılımcı çalışanlar dijital para birimini sosyal yardım puanları veya bir katalogdan hediyeler karşılığında takas edebilecekler. Toyota Systems, dijital para biriminin Japon yeni ile değiştirilemeyeceğini belirtti.

  Yeni pilot, dijital para birimlerini yayınlamak ve yönetmek için DeCurret’in tescilli blockchain tabanlı platformunu kullanıyor. Pilot, blok zincirindeki eşler arası modelin ölçeklenebilirliğini ve ayrıca büyük bir grup insana yapılan ödemelerle ilgili iş sorunlarını test edecek.

  Toyota, Mart 2020'de kendi Toyota Blockchain Lab'ını kurarak blockchain endüstrisini aktif olarak araştırıyor. Otomotiv, 2016 yılında büyük bir endüstri ittifakı olan R3 konsorsiyumuna katıldı.

  Toyota, blockchain ve kripto ile deneyler yapan tek otomobil üreticisi değil. Ekim ayının başlarında, BMW Kore, BMW Group'ta 2020 sonuna kadar ülkede tamamen başlatılması beklenen blockchain tabanlı token denemesini yürüten ilk şube olacağını duyurdu. Eylül 2020'de, Lüks otomobil üreticisi Groupe Renault, araç parçalarının uygunluk sertifikasyonunu kolaylaştırmayı amaçlayan blockchain projesi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Toyota ile ilgili her şey

  Toyota’dan dijital para atağı

  Toyota’dan dijital para atağı

  Toyota Motor Corporation'ın BT kolu olan Toyota Systems, 26 Ekim'de yapılan resmi bir duyuruya göre, markalı bir Toyota dijital para birimi geliştirmek için Japon kripto para borsası DeCurret i...

  • 26 Ekim 2020
  Toyota, UTokyo ve Trende Blockchain Bazlı Elektrik Ticaret Sistemini Test Edecek

  Toyota, UTokyo ve Trende Blockchain Bazlı Elektrik Ticaret Sistemini Test Edecek

  Tokyo Üniversitesi, Japon otomobil üreticisi Toyota ve Trende Inc. insanların çok daha rahat bir şekilde elektrik satın alabilecekleri ve zaman zaman satabilecekleri bir sistem geliştirmek...

  • 24 Mayıs 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.