Toplam stablecoin arzı üçüncü çeyrekte neredeyse iki katına çıktı

0 2

Coin Metrics verilerine göre son üç ayda toplam stabilcoin arzına yaklaşık 8 milyar dolar eklendi ve sektörün kripto dolar arzını 2. çeyrek sonunda 11.9 milyar dolardan Çarşamba günü 20 milyar doların hemen altına çıkardı.

Piyasa değerine göre en büyük stabilcoinin arkasındaki şirket olan Tetherin CTOsu Paolo Ardoino CoinDeske özel bir mesajda “2020 stabilcoin yılı olacak gibi görünüyor” dedi.

Geçen yılın bu döneminden bu yana stabilcoin arzı yüzde 1.200den fazla arttı.

CoinDeskin bildirdiği gibi Mayıs ayında toplam stabilcoin arzı ilk kez 10 milyar doları geçti ve 2. çeyreği 12 milyar doların biraz altında kapattı. Coin Metricsin verilerine göre toplam arz 3. çeyreği 19.87 milyar dolardan kapatarak Pazar günü neredeyse 20 milyar doların üzerine çıktı.

Tether hem OmiseGo hem de Solana protokolleri için destek eklediğinden üçüncü çeyrekte arz artışına ek olarak birden fazla blok zincirinde stabilcoinler büyüdü. CoinDeskin bildirdiği gibi piyasa değeri açısından en büyük ikinci stabilcoin olan USDC Algorand ağına genişledi.

USDC ayrıca Haziran ayının sonundan bu yana 1.5 milyar $ ekledikten sonra 1 milyar $ dan fazla piyasa değerine sahip tek stabilcoin olarak tethere katıldı.

Ardoinoya göre son çeyrekte büyümenin başlıca itici güçleri “Merkezi olmayan finans (DeFi) patlaması” ve tethere aktarılan kaynaklar oldu “

Ardoino bu stabilcoin büyümesinin devam edip etmeyeceğini tahmin etmenin zor olduğunu söyledi. Ancak tether gibi stabilcoinlerin faydası artmaya devam ederken genel büyümenin en azından önümüzdeki birkaç ay boyunca devam etmesini bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku