Seçimlerden önce ani bir çöküş olabilir mi?

0 0

Clem Chambers altına yakınlığı nedeniyle Bitcoin ABD başkanlık seçimlerinden önce önemli bir fiyat düzeltmesinden geçebileceğini ima ediyor.

Avrupanın önde gelen hisse senedi web sitesi ADVFN CEOsu Kitco Newse 2020 boğa koşusu sırasında pozitif bir korelasyon gösteren çoğu varlığın art arda düşme eğiliminde olduğunu söyledi. Altından ve piyasalarındaki “ani bir çöküşün” diğer varlıkları benzer bir düşüş döneminde bırakabileceği hakkında konuştu.

TRUMPIN COVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI… TIKLAYIN

 Chambers: “Yaklaşık on gün önce piyasadan bir uyarı aldım … bu yüzden tedbirli olmalıyız çünkü bence büyük olasılıkla kesin değil ancak piyasalarda bir çöküş içinde olma ihtimalimiz çok yüksek””Normalde bir çöküşten önce portföyümün olması gerektiği gibi davranmadığı bir piyasa arızası olarak adlandırdığım şeyi yaşarım.” dedi. 

Güvenli İki Varlığın Öyküsü

Bitcoin özellikle her iki varlığın da art arda çöktüğü Mart 2020 küresel piyasa rotasından bu yana gecikmeli bir şekilde altını takip etti. Bu yıl bir noktada kripto para birimi ile değerli metal arasındaki kısa vadeli korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yüzde 75e ulaştı.

Yakınlık temelde ABD doları görünümünün düşüş eğiliminde olması nedeniyle güvenli liman ve daha riskli varlıklara yönelik artan talep nedeniyle arttı. Federal Rezerv’in açık uçlu bir tahvil satın alma programını ve sıfıra yakın faiz oranlarını içeren eşi görülmemiş para politikası ABD devlet tahvilleri gibi nakit esaslı araçların cazibesini kaldırdı.

Kısa vadeli düşük getiriler bekleyen yatırımcılar dolar pozisyonlarını altın Bitcoin ABD hisse senetleri ve diğer varlıklar için indirmeye karar verdi.
 
Bununla birlikte Fed geçen hafta ABD Kongresinden daha fazla parasal yardım almadan genişleme programına devam edemeyeceği konusunda uyardı. Başkanı Jerome Powell Meclisten ikinci koronavirüs teşvik paketini yayınlamasını istedi. Demokratlar ve Cumhuriyetçiler bu paketin büyüklüğü konusunda tartışırken hala bir belirsizlik hakim

Ekonomistler Kongrenin Kasım ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce teşvik tasarısını geçiremeyeceğine inanıyor. Piyasada daha az dolar likidite beklentisiyle yatırımcılar arasında dolara olan talep arttı. Öte yandan altın hisse senetleri ve Bitcoin yerel yüksek seviyelerinden daha düşük bir düzeltme yapmaya başladı.

Bay Chambers burada bir “sorun” görüyor.

Farklı Bitcoin Görüşleri

Ama en azından ABD doları ve piyasa eğilimine gelince herkes Bay Chambersın doğrultusunda düşünmüyor.

Morgan Stanley Asianın eski başkanı Stephen Roach bir yazısında Amerikan dolarının 2021in sonunda en az yüzde 35 oranında düşebileceğini yabancı para birimlerindeki artışları ve ABDde daha düşük tasarruflarla ilgili makroekonomik sorunları öne sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku