TOM LEE’NİN BİTCOİN FİYAT TAHMİNİ 15.000 DOLARA DÜŞTÜ

0 0

Genellikle “kripto boğası” olarak anılan Fundstrat’ın Tom Leesi yıl sonu bitcoin fiyat tahminini 25.000 $ dan 15.000 $ a kadar revize etti bu da bugünün durumlarına hâlâ oldukça iyimser görünüyor.

Fundstrat Global Advisorsın kurucu ortağı CNBCye verdiği demeçte kilit meselenin madencilik maliyetlerinin alım satım fiyatıyla eşleştiği bir seviye olan Bitcoinin “kaçma noktası” olduğunu söyledi.Fundstrat’ın veri bilimi ekibi daha önce Bitmain’in S9 makineleri için bu noktayı 8000 dolar olarak belirlemişti ancak daha sonra 7000 dolara çektiler. Lee buna dayanarak Bitcoin’in gerçek değerinin 7000 dolarlık başabaş noktasının yaklaşık 2.2 katı olacağını tahmin ediyor.

Leenin öngörüsü Bitcoinin 7000 dolarlık yeni kırılma fiyatının 2.2 katı civarında olması ve bu da onu 15.000 ABD Dolarını aşması.Bu hafta 2018de Bitcoin ve kripto para birimleri için en kötü durumlardan biri oldu.BTC Perşembe günü 5400 $ ın biraz altında yeni bir yılın en düşük seviyesine geriledi ve oradan çok fazla toparlanamadı.Bu yazım sırasında Leenin yıl sonu seviyesinden neredeyse üç kat daha düşük olan 5540 $ dan işlem görüyor.Lee piyasanın iyileşeceğine hala inanıyor. Cuma günü müşterilerine “2013 – 2015 yılları arasındaki bir önceki ayı piyasasının derinliklerinde bile başabaş noktasının altında hiç uzatmalı olarak hareket etmedi.” dedi.

Lee “Bitcoin’in psikolojik olarak önemli bir seviye olan 6000 doların altına düşmesi yeni bir karamsarlık dalgasına yol açtı. Ancak duygudaki negatif salınımın temel çıkarımlardan çok daha kötü olduğuna inanıyoruz.dedi

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku