MARKET 24 SAAT İÇİNDE 26 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ,BİR SONRAKİ AŞAMA NE?

0 0

Son 24 saat içinde kripto piyasası 26 milyar dolardan fazla hasara uğramış bir  dalga yaşadı ve bu da onu 2018deki en yoğun günlük satışlardan biri haline getirdi.Ağustos-Kasım ayları arasında yüksek bir istikrar düzeyi sergileyen Bitcoin (BTC) 12 saatlik bir süre içinde yüzde 11den fazla düşüş kaydetti.BTCnin fiyatındaki öngörülemeyen düşüş diğer önemli kripto para birimleri ve küçük piyasal varlıklarını aşağı yönlü hareketleri başlatmak için yönlendirdi.Bitcoin Cash (BCH) gün içinde en kötü düşüşü kaydetti ve bir noktada yüzde 19dan fazla düşüş gösterdi.Yedi günlük bir süre içinde BCH ABD dolarına karşı yüzde 50nin üzerinde ve BTCye karşı yaklaşık yüzde 40 oranında düşüş gösterdi.

Bazı büyük kripto para birimleri için halen sürmekte olan 15 Kasımdaki satışların yoğunluğu BTCnin hacminin 4 milyar dolardan 8 milyar dolara çıktığı bir noktaya ulaştı.Ağustos ayından Kasım ayına kadar BTCnin hacmi bu ayın ilk iki haftası hariç olmak üzere 4 milyar doları nadiren aşmış durumda.Kripto-para değişimi piyasasının düşük volatilite süresinde düşük alım satım faaliyeti gösterdiği için Bitcoin’in hacmi çoğunlukla 31 milyar dolardan 35 milyar dolara çıktı.Bitcoinun 6200 $ dan az olan 5.600 $ a düşmesinden önce saygın bir kripto-para birimi tüccarı ve teknik analist olan DonAld BTCnin düşük momentum ve zayıflık gösterdiğini söyledi.

2018in ilk iki çeyreğinde tokenlar ve küçük piyasa dijital varlıkları BTCye karşı yüzde 40 ila 80 oranında zarar kaydederek yüzde 70 civarında azaldı.15 Kasımda yüzde 15 ila 20lik token kaybı toplam yıllık zararlarını yüzde 95 ila 98e çıkardı.Cred da dahil olmak üzere bazı tüccarlar BTCnin dört aydan fazla bir destek seviyesi olarak çalıştığı 6000 dolarlık direnç seviyesini tekrar gözden geçirmesini bekliyor.

6000 dolarlık bir düzeltici ralli kripto pazarındaki satış baskısının çoğunu rahatlatacak ve birçok büyük kripto paranın ivmesini canlandıracaktır.Ancak 5600 $ dan bu noktada 6 bin dolarlık kısa vadeli bir iyileşme mümkün görünmemekte.

2019 yılı?

2018den gelen olumsuz duygular 2019a kadar devam ederse en büyük ihtimalle kripto piyasasının ilk çeyreğin sonuna ya da gelecek yılın ikinci çeyreğine kadar dibe vurması muhtemeldir.Özellikle Bakkt Bitcoin vadeli işlem pazarının piyasaya sürülmesi daha az etkiliyse ve yatırımcıların beklentilerini karşılayamıyorsa.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku