TOM LEE:BİTCOİN, GELİŞMEKTE OLAN PAZARLARIN MÜCADELESİNE RAĞMEN 2018 DE 20.000$ OLACAK

0 0

Bitcoin ile ilgili olumlu tahminleriyle ünlü olan Fundstrattan Tom LeeBitcoinin 2018 yılınının sonunda 20.000$ dan daha yukarda olacağını söyledi.

CNBC ile yaptığı röportajda Lee geçtiğimiz yıl boyunca daha geniş finansal piyasa ve altın gibi geleneksel varlıklarla korelasyon gösteremeyen Bitcoinin gelişmekte olan piyasalar gibi benzer bir orta vadeli fiyat hareketini gösterdiğini belirtti.Özellikle Lee yatırımcıların gelişmekte olan piyasalarda ve bölgelerdeki çeşitli varlık ve stok portföylerine fon tahsis etmesini sağlayan iShares MSCI Emerging Markets Index ETF gibi gelişmekte olan piyasalar ETFleri tartıştı.

Her ikisi de aslında bu yılın başlarında gerçekten zirveye çıktı ve her ikisi de düşüş eğiliminde.Gelişmekte olan piyasalar dönmeye başlayıncaya kadar bazı açılardan korelasyonun devam edeceğini ve zihniyet riskinin bu tip alıcıların bitcoin satın almadığını söyleyeceğini düşünüyorum ”dedi.

Lee gelişmekte olan piyasalara dayanan varlıkların ve ETFlerin güçlü performansının 2017nin başına kadar olan iki ilişki arasındaki korelasyon dikkate alındığında Bitcoinin fiyatındaki artışa yol açacağını ileri sürdü.

Lee açıklamasında ABD ve Türkiye İran Çin ve diğer ülkeler arasındaki ihtilaf ABD doları değerinde bir düşüşe yol açabilir.Özellikle Federal Rezerv faiz artırım politikasını yavaşlatırsa ve bu da Bitcoin fiyatındaki artışa katkıda bulunabilir dedi.

Öyleyse neden bağlı olduklarını düşünüyoruz? Eh iki faktör var.Birincisi hedge fonudur – bkz. Hedge fonları genellikle gelişmekte olan piyasa stoklarını kiralamaktadır.Yani risk altında riskten kaçıyorlar.Bu yüzden riskli olduklarında Bitcoin de zarar veriyor çünkü onlar riskten uzak.İkinci sebep servet etkisi ile ilgili.Zenginlik etkisi gelişmekte olan bir pazarda yaşıyorsanız ve borsalarınızın büyük ölçüde düştüğünü görüyorsanız Bitcoin satın almak için çok daha az paranız olacağını gösterir. ”

Geçtiğimiz hafta Almanya ABD ile İran arasındaki yoğun çatışmalar nedeniyle ABDnin kontrolü dışında küresel bir finansal sistemin gelişmesini resmen önerdi.Mart ayından bu yana Angela Merkelin dördüncü kabinesinde hizmet veren Alman dışişleri bakanı Heiko Maas şunları söyledi:“Bu nedenle ABDden bağımsız Avrupa Para Fonu yaratan ve bağımsız bir Swift sistemi oluşturan ödeme kanalları kurarak Avrupa özerkliğini güçlendirmemiz şart.”

Alman-Finli bir girişimci olan Kim Dotcom Almanyanın açıklamasının göz önüne alınmasının Almanyanın gündemini sürdürmesi durumunda bağımsız bir finansal sistem için ilk çağrı olduğunu düşünürken ABDnin dolarlarının değerinin düşmesine neden olacağını belirtti.

Yine de gelişmekte olan piyasa ETFlerinin zayıf performansına rağmen Lee Bitcoinin fiyatının 2018 sonuna kadar 20.000 $ seviyesini aşmasını beklemekte ve 2017de Bitcoinin Aralık ayı fiyat hareketi gibi büyük bir ralli beklemektedir.Yükselen piyasalar yıl sonuna kadar iyileşir ve küresel finans endüstrisindeki gelişmeler ABD dolarının devalüasyonuna yönelirse Lee Bitcoinin fiyatının Aralıktan önce patlayıcı bir hareket yaşayacağına inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku