TOM LEE PİYASANIN BÜYÜK DÜŞÜŞÜNE RAĞMEN BİTCOİN FİYATININ YIL SONUNDA 15.000 DOLAR OLACAĞINDA ISRARLI

0 0

Bugünkü piyasa depremine rağmen Wall Streetin kripto boğa lakaplı Tom Lee son zamanlarda indirim yaptığı Bitcoin (BTC) fiyat tahminini 15.000 $ seviyesinde yineledi.Son açıklamada Fundstrat Global Advisorstaki araştırma başkanı iki ana tip kripto oyuncuya işaret etti.

Son açıklamada Fundstrat Global Advisorsdaki araştırma yöneticisi iki büyük kripto oyuncusu türüne işaret etti – “bunu kullanan ve kriptoda cüzdanları olan” bunlar aynı zamanda  piyasanın spekülatif tarafına ait olanlar.Leeye göre kripto topluluğunun bu iki tarafı “birbirleriyle etkileşim” için bir yol bulmalı.

 Lee kurumsal kripto-para birimi yatırımcılarının piyasadaki son düşüşle “zarar görmeyeceğini” vurguladı.Bu bağlamda yatırımcı sektördeki kurumsal katılımın kritik rolünün altını çizerek özellikle piyasanın bu kısmının “benimsenen bir sonraki dalgayı çekeceğini” öne sürüyor.Leeye göre yakında piyasalara daha fazla kurumsal ilgi getirecek iki temel faktör var.İlk olarak büyük küresel borsa operatörü tarafından dijital varlık platformu Bakktın yeni lansmanı olacak.New York Borsası (NYSE) Kıtalararası Değişim (ICE).

Bu sene Ağustos ayında açıklanan Bakkt 24 Ocak 2019da  lansman tarihini doğruladı.Bu bağlamda kripto analisti Lee Bitcoinin “muhtemelen bir mal olarak görüldüğünü” iddia ederek “mutlak bir değer varlığı” olmadığını belirtmiştir.

Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahminini geçen hafta 25 bin dolardan 15.000 dolara düşürdü.Daha önce kripto boğası birkaç kez Bitcoinin fiyatının yıl sonu için 20.000 doların üstüne çıkacağını tahmin etmişti.Lee bu yılın Ocak ayında yaptığı ilk tahminini “agresif alım” tavsiyesinde bulundu ve 9 bin dolar fiyat noktasını “2018deki en büyük satın alma fırsatı” olarak değerlendirdi.

Yakın zamanda Hollanda merkezli “Büyük Dörtlü” denetçi KPMG kripto konusunda bir başka duruş sergileyerek sektörün kurumsal yatırımcıların “potansiyelini gerçekleştirmek için katılımına” ihtiyaç duyduğunu iddia etti.Geçtiğimiz hafta başında CoinShares CSO Meltem Demirors piyasaların son çöküşünün Bitcoin Cashs (BCH) sert çatal nedeniyle  kaynaklandığını iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku