DÜNKÜ İYİLEŞME BELİRTİLERİNDEN SONRA KRİPTO MARKET ŞİDDETLİ BİR DÜŞÜŞ GÖRDÜ

0 1

Dün 18 Kasımda toparlanma işaretleri gösteren kripto piyasaları  dramatik bir düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC) 5.000 $ işaretinin altına indi ve CoinMarketCape göre en yüksek 20 tokenın bazılarının yazım zamanında yüzde 20ye kadar düştüğü görülüyor.18 Kasımda yeşil bölgeye tırmanmak için yapılan mütevazı bir girişimden sonra BTC bugün gün içinde yüzde 10un üzerinde bir düşüş yaşadı ve yazım sırası itibariyle yaklaşık 4671 dolar seviyesinde işlem görüyor.Haftalık grafikte BTC yüzde 21.37 oranında değer kaybetti.

Ripple(XRP)  neredeyse yüzde 2 oranında düşüş gösteriyor ve yazım sırasında 0.481 $ seviyesinde işlem görüyor.Ripple 15 Kasımda Ethereumu (ETH) yerinden etmeyi başardığı ve bitcoinin ardından piyasadaki en büyük kripto para olarak geliyor.XRP’nin piyasa değeri yaklaşık 20 milyar dolar ETH’in ise 158 doların üzerinde.

ETH son 24 saatte yüzde 13ün üzerinde bir düşüş kaydetti ve yazım sırasında 139 dolar civarında işlem görüyor.Ethereum’un gün içindeki en yüksek noktası 17970 dolar ve en düşük 15080 dolardı. Haftalık genel bakış açısından Ethereum neredeyse yüzde 27 kaybetti.

Günün alttkoinleri arasında büyük kaybedenler Tezos Ethereum Classic (ETC) ve Dash sırasıyla 21.71 16.05 ve 16dı.Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa kapitalizasyonu bugünkü haftalık grafikte en düşük puanı işaret ederek bugün 164 milyar dolar gibi düşük bir seviyeye geriledi. Günlük ticaret hacmi yaklaşık 196 milyar dolar.

Kripto piyasaları sert bir düşüş yaşarken Hollanda merkezli ‘Big Four’ denetçisi KPMG 15 Kasım tarihinde kripto hakkında bir rapor yayınladı.Rapor kurumsal yatırımcıların “potansiyelini gerçekleştirmek” için sektöre katılmaları gerektiğini savunuyor.“2018de piyasada güvenlik token platformları sabit tokenlar ve hatta kurulmuş finansal hizmetler kurumları gibi yeni bir girişim dalgası görüyoruz.Bitcoin tabanlı akıllı sözleşme protokolü Rootstockun (RSK) operasyon kapsamını genişletmek için spin-off projesi RIF OS ile entegre olduğunu bildirdi.Bu RSK protokolünün Bitcoin ve Ethereum ağ desteğinin ötesine geçmesini ve çeşitli P2P işlevlerini içermesini ve “dünya çapında açık kaynaklı blok zincir teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmasını” destekleyecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku