Tim Draper’dan şok eden sözler…

0 0

Risk sermayedarı ve Bitcoin yatırımcısı Tim Draper blok zinciri teknolojisinin sanat endüstrisinde çok ihtiyaç duyulan bir “yıkım”a yol açacağına inanıyor.

Ünlü Silikon Vadisi yatırımcısı Tim Draper dağıtık kayıt teknolojisinin (DLT) sanat endüstrisini dönüştürdüğüne inanıyor.

Draper Cointelegrapha verdiği mülakatta DLTnin değişmezlik şeffaflık ve izlenebilirlik gibi çekirdek hizmetlerinin çoğunun sanat sektörüne büyük fayda sunduğunu vurguladı.

Draper; “İnsanlar sanatlarını tokenize edebilecek (sınıflandırmak) bu da sanat alıcılarının satın alma kararlarını daha güvenli hale getirecek ve sanatçılar da sanatlarının nerede olduğunu ve eserlerine kimin sahibi olduğunu bilerek daha mutlu olacak” değerlendirmesinden bulundu.

SANAT ENDÜSTRİSİNDE “BÖLÜNMÜŞ SAHİPLİK”

Draper ayrıca insanların başyapıtlarda hisselere sahip olmasını ve onu sergilenmek isteyen ancak satın alamayan insanların bu sanat eserlerini kiralamasını sağlayan bir endüstrinin ortaya çıktığını da belirtti.

Draper DLTnin sanatın nasıl satın alındığı ve satıldığı konusunda bir devrim yaratacağını öngörerek sanat endüstrisinde uzun süredir devam eden hiyerarşiyi alt üst etmek için artan bir ademi merkeziyetçilik potansiyeli gördüğünü vurguladı.

“Sotheby’s ve Christie’s duopolünün ağırlığına dikkat çeken Draper; “Şimdi blok zinciri çevresinde yeni bir yaklaşımla sanat dünyasına girme fırsatı var” dedi.

“BLOK ZİNCİRİ SANAT TİCARETİNİ DAHA ESNEK VE DAHA GÜVENLİ HALE GETİRECEK”

25 Haziranda Draper sanat ve DLT arasındaki kesişme konusunda COVID-19dan zarar görenlere yardım için düzenlenen dünyanın en büyük çevrimiçi açık artırması olan Art & Co için bir açılış adresi verdi.

Draper adresi şöyle duyurdu: “Cennette yapılmış bir ortaklık. Yapıtın izlenmesi için kaynağının ve sonraki yolculuğunun kayıtlarına ihtiyaç var ve blok zincri doğal olarak değişmez bir kayıt tutma sistemidir.”

Art & Co aracılığıyla 240tan fazla sanat eseri açık artırma yoluyla satıldı ve fonlar yedi kayıtlı hayır kurumu ile 42 sanatçı arasında paylaşıldı. Müzayedede 2.07 milyon dolar toplandı. 42 sanatçının eserleri bin 250 dolar ile 45 bin dolar arasında alıcı buldu.

Müzayedede depresyon sağlık ve toplum dahil olmak üzere COVID-19 salgınıyla ilgili temaları ele alan küratörlü bir koleksiyonun parçaları satıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku