Bitcoin deki sıkışıklığın nedeni bu olabilir mi?

0 0

Bitcoin (BTC) piyasası son zamanlarda biraz fazla hareketsiz kaldı. Yüksek frekanslı alım-satımların (HFT) artışı Bitcoinin rekor düşük oynaklığının nedeni olabilir.

Son haftalarda Bitcoin Chainlink (LINK) ve Cardano (ADA) gibi altcoinlerin rallisiyle geride kaldı. Salı günü itibariyle de Bitcoin’in oynaklığı 2017den bu yana görülmeyen seviyelere düştü. 

MEHMET ÇOBANIN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin’deki bu konsolidasyon için olası açıklama son aylarda kripto paradaki yüksek frekanslı alım satım yapan şirketlerin artması olabilir. Cointelegrapha mülakat veren Bitfinex CTOsu Paolo Ardoino yüksek frekanslı işlemlerin Bitcoinin düşük oynaklığının temel nedeni olduğuna inandığını söyledi.

HFT VE KRİPTO PARALAR

HFT milisaniyeler içinde çok sayıda siparişi işlemek için algoritmalar kullanan bir ticaret yöntemi ve kripto para alanında uzun zamandır var. Ancak milyarder Paul Tudor Jonesun Bitcoin yatırımını açıkladığı gibi piyasaya kurumsal yatırımcılar artan sayıda girmeye başladı. Bu yüksek frekanslı işlemlerin daha fazla kullanımını açıklayabilir.
Bitfinex yakın zamanda Bitfinexteki hacmin yüzde 80 ile yüzde 90ının HFT tarafından üretildiğini bildirdi. Bitfinex Market Synergy ile yaptığı işbirliği ile kurumsal standart kripto para birimi bağlantısı sunuyor.

Bitcoin kısa süre içinde agresif hareketleriyle ünlü. Geçen sene Tom Lee (Fundstrat) yatırımcılara Bitcoin (BTC) kazançlarının çoğunun yılın en iyi on ticaret gününde geldiğini hatırlattı. Ancak HFTnin artan varlığı “en iyi 10 gün kuralını” da değiştiriyor olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku