Tezos fiyatını ikiye katlayabilir mi?

0 43

Eğer tarih tekerrür ederse XTZnin fiyatı önümüzdeki birkaç ay içinde ikiye katlanabilir.

2.8 dolarlık direnç seviyesini desteğe dönüştürmek yükseliş görünümüne güven katacak.

 Geçen ay piyasa genelinde yaşanan gerilemeye rağmen teknikler Tezos satın almak için mükemmel bir fırsat olduğunu gösteriyor. Birkaç yükseliş eğilimi XTZnin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Tezos Yükseliş Trendini Devam Ettirmeye Hazır 

Tezos ağustos ayı ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 45 dolara yükseldikten sonra keskin bir düzeltme yaşadı. XTZ’nin fiyatı geçtiğimiz ay yarı yarıya düşerek 23 dolara düştü. Yapılan önemli kayıplara rağmen belirli bir teknik endeks bu kripto para biriminin eğiliminin düşüşten yükselişe doğru tersine döneceğini öne sürüyor.

Aslında TD sıralı göstergesi XTZ’nin 3 günlük tablosunda bir satın alma sinyali gösterdi. Yükselen bir ila dört adet 3 günlük mum çubuğunun yükseldiğini veya yeni bir yukarı doğru geri sayımın başlangıcını gösteren kırmızı dokuz mum çubuğu olarak yükseliş oluşumu meydana geldi. Mevcut yeşil olanın üzerinde işlem gören yeşil bir iki mum çubuğu iyimser görünümün teyidi olarak değerlendirilebilir.

Geçmiş verilere dayanarak TD endeksi Tezosun yerel diplerini tahmin etmede doğru çıktı. Yılın başından bu yana bu teknik endeksin sunduğu her satın alma sinyali doğrulanarak önemli kazançlar sağladı. Bu nedenle piyasadaki belirsizlik düzeyine bakılmaksızın mevcut tahmin ciddiye alınmalı.

İzlenecek Kritik Destek ve Direnç Düzeyleri

XTZ’nin 12 saatlik grafiği önemli bir fiyat hareketinin devam etmekte olduğu tezini güçlendiriyor. Bu zaman dilimi içinde Bollinger bantları sıkıştırmaya zorlandı. Birçok teknik analist sıkışıklıkları genellikle yüksek volatilite seviyelerinin izlediği konsolidasyon dönemleri olarak görür. Sıkışma ne kadar uzun olursa takip eden kopuş o kadar şiddetli olur.

 Bollinger gruplarının Tezosun eğiliminin yönü için net bir yol sağlayamaması alt ve üst bant arasındaki alanı makul bir işlem yapılmayan bölge haline getiriyor. Ancak Fibonacci geri çekilme bölgesine bakıldığında kritik bir ilgi alanı% 78.6 Fib seviyesine ve 2.3 $ lık son düşüşe kadar uzanıyor. Tepegöz direncini kırmak muhtemelen TD sıralı göstergesi tarafından sunulan yükseliş senaryosunu doğrulayacaktır.

Bu koşullar altında dikkat edilmesi gereken bir sonraki kritik direnç alanları % 50 ve% 382 Fib seviyeleridir. Bu engeller sırasıyla 34 ve 37 dolardır. Ancak talep yeterince güçlüyse fiyatlar daha önce olduğu gibi ikiye katlanabilir.

 Diğer taraftan XTZyi 2.3 $ lık son düşük seviyenin altına iten bir düşüş iyimser görüşü tehlikeye atabilir. Hatta yatırımcılar arasında panik satışını tetikleyebilir çünkü bu kripto para birimi iki yıl sonra ilk kez daha düşük bir seviyeye ulaşacaktır. Bu gerçekleşirse Tezos 1.7 $ lık düşük bir seviyeye düşebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku