Tether’in büyümesi piyasa için ne ifade ediyor?

0 1

Bu yıl kripto para piyasası için birçok benimseme haberi gelirken 2020 Merkezi Olmayan Finansın [DeFi] yükselişi için dikkate değerdi. Aslında yılın üçüncü çeyreğine gelindiğinde topluluktaki pek çok kişi bu alanın büyümesine yoğun bir şekilde odaklandı. Bununla birlikte DeFi ilginin çoğunu çekerken piyasanın stablecoinleri de grafiklerde sağlam bir büyüme kaydetti.

Aslında son on ayda stablecoinsin arzı 57 milyar dolardan 22 milyar dolara çıktı ve yalnızca üçüncü çeyrekte arzda % 120lik bir artış kaydedildi ve Mayıstaki 10 milyar dolardan Ekimde 22 milyar doların üzerine çıktı. Beklendiği gibi Tether [USDT] en yakın düzenlenmiş çağdaş modeli olan USDCden altı kat daha büyük arzıyla piyasanın önde gelen stabilcoiniydi.

Joel John tarafından hazırlanan bir araştırma raporuna göre dijital varlıklar için piyasa tercihinin istikrarlı bir varlık kullanma arzusu nedeniyle yavaş yavaş spekülasyondan faydaya kaydığı ortaya çıktı. Bunun nedeni bugün piyasanın büyük bir kısmının Bitcoin yerine Tethere karşı işlem yapması olabilir. Stabilcoinler yatırımcıların karşı satış yapmaları için varsayılan bir para birimi haline gelirken Bitcoin pazarını etkileyen oynaklığın azaltılmasına katkıda bulunmuş olabilir.

Ek olarak stablecoin işlemlerinin artan hızı da onu sınırına yaklaştırıyor ve her ay yaklaşık 8 milyon işlem kaydetti. Yüksek Ethereum işlem ücretleri bu metriğin büyümesinde kısmen katkıda bulunan bir faktör olsa da Tether ve USDC bu soruna yönelik çözümleri belirlemeye çalışıyor.

İlginç bir şekilde stablecoins ekosistemi henüz Ethereum ağında çok fazla gelişmedi. Bu 2020nin 3. çeyreğinde büyümesinin 2. çeyrekteki neredeyse % 100lük bir rakama kıyasla sadece % 20lik bir artış kaydetmesiyle kanıtlanıyor.

 Tether bu açıdan da önde gelen stabilcoindi ve yılbaşından bugüne hakimiyeti% 80de bu rakam 2019da gözlemlenen% 75ten daha yüksek bir rakamdı.

Tether ve diğer stabilcoinlerin performansı 2020nin daha iyi bölümünde gördüğümüz gibi piyasanın DeFi için nasıl şekillendiğine de bağlı olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku