Tether, Solana (SOL) Blockchain’i Üzerinden USDT Basmaya Başladı!

0 71

Stablecoin ihraççısı Tether, USDT token’larının 9 Mart’ta Solana (SOL) Blockchain’ini üzerinden piyasaya sürülmeye başlandığını duyurdu. Cointelegraph’a konuşan Tether’in baş teknik sorumlusu, katman 1 Blockchain ile entegrasyonun Merkeziyetsiz Finans (DeFi), sektör ve diğer Web 3.0 faaliyetleri de dahil çok çeşitli projeleri desteklemeyi vaat ettiğini söyledi.

Solana, Ethereum 2.0’ın tamamen devreye girmesi beklenirken DeFi aktörlerini ağına çekme umuduyla Ethereum’a rakip olarak gösteriliyor. Tether’e göre Solana, kullanıcıların USDT’yi saniyede 50.000 işlemden daha yüksek hızlarda işlemesini sağlayacak. Ayrıca, işlem ücretlerinin her biri 0,00001 ABD doları kadar düşük olabileceğini ve Ethereum’a bu daha düşük maliyetli, daha yüksek hızlı alternatifin DeFi alanındaki yeni uygulamalara ve projelere bir destek sağlayacağını iddia ediyor.

Tether, Ethereum’un yanı sıra Algorand, EOS, Liquid Network, Omni ve Tron arasında birden fazla Blockchainİ ile zaten entegre bir şekilde çalışıyor.

Son zamanlarda Solana üzerine inşa edilen projeler arasında merkeziyetsiz türev borsası Serum da yer alıyor. Defiant Podcast’in sunucusu Camila Russo’a yakın zaman önce konuşan FTX borsasının kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Serum’un üstün hızı ve altyapısı nedeniyle Ethereum yerine Solana’yı seçtiğini söyledi ve “Ethereum’dan milyonlarca kat daha hızlı bir Blockchain’e ihtiyacımız var” dedi.

Rakip Blockchain’ler, büyüyen DeFi sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak için artmaya devam ederken, birçok endüstri aktörü kendilerini Ethereum 2.0 olarak konumlandırıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku