Tether kullanımında artış

0 5

Merkeziyetsiz finansta (DeFi) Tether (USDT) kullanımı görünüşe göre artıyor: Kredi protokolü Aave 60 milyon değerinde toplam kilitli varlıklarının 72 milyon dolarının Tether olduğunu açıkladı.

Tether platformda iki ay önce başladı. Platform Dai (DAI) USD Coin (USDC) sUSD ve TrueUSD (TUSD) dahil geniş yelpazede stablecoinler sunuyor.

Tether kullanımın önemli bir kısmının aynı blokta geri ödendiği sürece teminat gerektirmeyen anlık kredilerde yapıldığını aktardı.

Tether mevduatlarının faiz oranı yüzde 62 yıllık faizin 30 günlük ortalaması ile rakipleri arasında en yüksek sıralarda yer alıyor. DAI’nin ortalama faizi yüzde 32 sUSD’nin ise yüzde 89 olarak belirtiliyor.

Tercihler Arasında Tether Bulunuyor

Aave DeFi protokolleri arasında hızlıca yükselerek DefiPulse verilerine göre kilitli değer bakımından ana rakibi Compoundın hemen ardında olan dördüncü sıraya yerleşti.

Compound da 1 Mayısta gerçekleştirilen topluluk yönetimi oylamasının ardından USDTyi ekledi fakat Aaveye benzer olarak stablecoinin teminat olarak kullanılmasına izin vermiyor.

Piyasa değeri bakımından XRPyi geçerek üçüncü sıraya oturan Tether mevcut durumda en çok kullanılan ve oluşturulan stablecoin konumunda yer alıyor.

USDT DeFi ekosisteminde merkezi diğer rakibi olan USDCnin gerisinde kalıyor. DeFia özgü stablecoin Dai de USDCyi ek bir teminat türü olarak tercih ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku