Bitcoin’de 10 bin dolar ısrarı…

0 0

Bitcoin’de yaşanan yükseliş hareketi lider kripto para biriminin 10 bin dolara daha fazla yaklaşmasını sağladı.

Bitcoin 28 Mayıs itibariyle 8 bin 640 dolarlık düşüşü gördükten sonra düşüş eğilimini yükseltmek adına en son trendi olan 9 bin 600 dolarlara kadar yükseldi.

BTC / USD Perşembe günkü işlemlerde günlük olarak % 3lük kazançlar ile yeni bir zemin elde etti.

Yavaş bir geri dönüş olmadan önce 9 bin 600 dolara yükseldi. Bu seviyeler Bitcoinin sırasıyla 9 bin ve 9 bin 200 dolar seviyelerinde bulunan direnç noktalarının kırılmasıyla test edildi.

9 bin 500 dolar sonrası hedef

Bu durum geleneksel pazarlar için daha güçlü bir bakış açısını beraberinde getirdi.

Direnç şu ana kadar 10 bin dolar seviyesinin yeniden test edilmesini engel oldu. Bu ayın başında yaşanan halving olayı sonrası madenciler öncekine göre çok daha az kazanç sağlamalarına rağmen BTC satışlarını arttırdıklarından ötürü kayıp ile karakterize edildi.

Daha sonra kurumsal fon devi olan Grayscalein Bitcoin miktarının bir buçuk katını satın aldığı ortaya çıktı. Bu hafta Goldman Sachs gibi kripto para biriminin “bir varlık olmadığını” iddia eden faktörler piyasa durumunu belirgin bir şekilde yoluna koyamadı.

Son haftalarda fiyat dalgalanmalarına odaklanan bir seviye olan 9.500 dolar açık bir şekilde bir sonraki engel olarak karşımıza çıkıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku