Tether in piyasa değerinin artması Bitcoin’i nasıl etkiler?

0 0

Önde gelen bir kripto analisti en büyük dijital varlıklardan birinin piyasa değeri ile hızlı bir şekilde genişlemesinin Bitcoin için dikkat çekici bir yükseliş işareti olduğunu söylüyor.

Endüstride Filbfilb olarak bilinen ve makalelerin sık sık alıntı yaptığı analist 2020deki 109 milyar dolarlık Tether (USDT) artışının yatırımcıların BTC almaya hazırlanırken sermayelerini dolara sabitlenmiş stabilcoinde depoladıklarını gösteriyor.

Analist Mart ayında koronavirüsle ilgili piyasa çöküşünden bu yana yükselişte olan USDT genişlemesinin tarihsel olarak Bitcoin fiyat artışlarından önce geldiğini belirtti. Ve Tether yalnızca geçen ay içinde büyük ölçüde genişledi diyor.

“30 Ağustostan bu yana USDT genişlemesi 5 milyar dolar oldu – bu% 50lik bir artış… bu % 50 BTCyi geçen sefer 14.000 dolara çıkaran tüm USDT piyasa değerinden daha fazla…  Tether komplolarına abone değilim ancak arz ve talebe abone oluyorum.

Bu şu anda kriptodaki en çılgın grafik olmalı. Tether genişlemesi / BTC değerinin 2019daki pozitif korelasyonu oldukça önemliydi. 2020de Tether 41 milyar dolardan 15 milyar dolara çıktı.

Sürekli genişlemenin kriptoda konuşlandırmaktan çok daha fazlası için – ya doğrudan fon elde etmek ya da cazip fonlama oranlarından yararlanmak için uzun taraf likidite sağlamak için – önerilecek çok az şey var. Dolar zayıf bu yüzden ben de neden olduğuna inanmıyorum. “

Analist Tetherin genel küresel piyasanın çökmeyeceğini varsayarak piyasaya iyileştirme için “ateş gücü” verdiğini söylüyor. Tetherin genişlemesinin olumlu bir gelişme olduğunu ancak “belki de henüz etkisini göstermediğini” söylüyor.

Bununla birlikte en son Bitcoin piyasa güncellemesinde Filbfilb Bitcoinin muhtemelen bir hafta içinde sağlam bir fiyat hareketi göreceğini ve en az 11.500 $ a yükselme olasılığının öngörüldüğünü söylüyor.

“2019dan bu yana ilk kez 10.000 $ seviyesinde direnç belirtileri gördükten sonra Bitcoin konusunda temkinli bir şekilde yükselişe devam ediyoruz ve muhtemelen seviyenin sonunda düştüğünü gördüğümüz o zamandan daha güçlü. Güçlü bir hareket devam ediyor ve büyük olasılıkla önümüzdeki 7 gün içinde gerçekleşecek. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku