Farklı bir bakış: Teşvik paketininin ertelemesi Bitcoin’in lehine olabilir

0 3

Geleneksel yatırımcılar normal varlıklardan Bitcoin gibi önde gelen kripto para birimlerine geçerken Amerika Birleşik Devletlerinde vatandaşlarına aylık teşvik yardımı sağlamak için  aşırı derecede para basılması o zamandan beri Bitcoin lehine olmuştur.

Paul Tudor Jones ve Michael Saylorun kripto para birimi topluluğuna gelişlerinin fiat enflasyonuna karşı korunmak için uzun vadeli bir strateji olduğunu onaylamasıyla kripto dünyasına daha fazla yatırımcının girmesi ve eşzamanlı olarak benimsemeyi artırması için alan daha da genişledi. Ancak hükümetin ekonomik yardımın sağlanması için ayrılan 3 trilyon doları durdurma kararını açıklamasından bu yana yatırımcıların kripto piyasasına girişinin azaldığı varsayılıyor ancak bu analist aksini düşünüyor.

Analist BTCde orta vadeli boğa koşusu görüyor

Popüler Bitcoin savunucusu ve analisti Joseph Young bir tweetinde genel düşüş tepkisine karşı çıktı ve teşvik paketinin yokluğunun Bitcoini çöküşe sürüklemeyeceğini bunun yerine doların değer kaybedeceğini çünkü son olayların ardındandoların düşüş olasılığının daha yüksek olduğunu belirtti.

Şu anda orta vadede Bitcoinin fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olmasa da Bitcoin ve altının popüler “hisse senedi ve doların düşmesi Bitcoin ve altının artması” teorisine paralel olarak fırlayabileceğini iddia ediyor.

Altının Bitcoine karşı ileriye dönük şansı olmayabilir

Boeingin hisseleri uçak satışları için uzun vadeli tahminleri bastırdığını açıklamasının ardından yaklaşık % 7 düştü. Görünüşe göre geleneksel borsa yavaş yavaş küçülüyor. ve eğer enflasyon ABDyi vurursa bir kez daha Dolar ardından altın ve Bitcoin fırlayabilir ve her iki varlığı da bitiş çizgisine kadar rekabet etmeye bırakabilir.

Bu arada uzun vadede altın kendisini en umut verici varlık olarak konumlandırmıyor. Bitcoinin yılbaşından bugüne performansı sürekli olarak altını geçti. Bu bir varlık olarak altının zirveye ulaştığı argümanını daha da kanıtlıyor. Daha önce Bitcoine geçmeden önce altına yatırım yapmayı düşünen Michael Saylor bunu son bir tweette doğruladı ve altının 19. yüzyıldan kalma bir varlık olduğunu ve yatırımlar açısından birçok yüksek riskle ilişkilendirildiğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku