Tether den manipülasyon iddialarına cevap

0 0

Tether manipülasyon yaptığını iddia eden makaleye cevap verdi…

Tether bitcoin manipülasyonu hakkındaki akademik makaleyi kusurlu ve utanç verici olarak adlandırıp cevap veriyor. 

Tether bu haftanın başlarında Bitfinexte tek bir piyasa balinası olduğunu iddia eden iki ABDli akademisyen tarafından 2017de yeniden basılan güncel bir makaleye resmi bir yanıt verdi.

Tether güncellenmiş makalenin yazarlarını “önceki makalelerinin zayıflamış ancak eşit derecede kusurlu bir versiyonunun kağıda dökülmüş sulandırılmış ve utanç verici bir geri dönüşü” olarak niteledi.

Yazarların ulaştığı iddia edilen sonuçlar tam bir veri setinin yokluğundan muzdarip olan bir veri üzerine kurulu.

Birçok eksiklikten birinin bir örneği olarak yazarlar işlemlerin çok önemli zamanlamaları konusunda kesin verileri olmadığını açıkça kabul etmektedir. Farklı borsalardaki sermaye akışını “Tether bilgi eksikliğinin akademisyenlerin iddia edilen manipülasyona yol açan olayların sırasını tam olarak oluşturamayacağı anlamına geldiğini savunuyor.

Tether ayrıca kendisinin ve bağlı kuruluşlarının “kripto-para birimi piyasası veya token fiyatlandırmasını manipüle etmek için hiçbir zaman Tether jetonlarını veya ihraçlarını kullanmadıklarını” ve “tüm Tether tokenlerinin rezervler tarafından tamamen desteklendiğini ve piyasa talebine uygun olarak verildiğini ” iddia ediyor. 

Tether USDT token ihracının büyümesinin “bir manipülasyon ürünü değil; Tether’in kripto para birimi ekosistemindeki etkinliği kabulü ve yaygın faydasının bir sonucu olduğunu” belirterek yanıtını tamamlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku