Tether, Bitcoin ve Ethereum a meydan okuyor

0 1

Tether işlemlerin büyük bir yüzdesini oluşturuyor ve Bitcoine ve Ethereuma çeşitli şekillerde meydan okuyor

Analitik sağlayıcılardan alınan en son veriler kripto borsası ticaretine hakim olmaya başladığında kümülatif Tether işlem hacminin 600 milyar doları aştığını gösteriyor.

Zincir içi analitik sağlayıcısı Glassnode Tether işlem hacminin bu yeni kümülatif dönüm noktasına ulaşmak için son 30 günde yaklaşık % 20 arttığını ortaya koydu. Glassnode şöyle bir tweet attı:

Kümülatif USDT USD İşlem Hacmi 600.000.000.000 USDTnin üzerine çıktı.

Bununla birlikte bunun kümülatif bir rakam olduğu ve Coingecko ve Coinmarketcapın ortalamasına göre 35 milyar dolara yakın olan günlük işlem hacmi olmadığı unutulmamalıdır.

Aynı iki analiz sağlayıcısı Bitcoinin günlük işlem hacminin 20 ila 25 milyar dolar arasında olduğunu bildiriyor ve bu da Tethere bu ölçüm için net bir ipucu veriyor.

Arz açısından USDT dolaşımda sadece 4 milyar olduğu bu yılın başından bu yana neredeyse % 300 büyüdü. Tether Şeffaflık raporuna göre bugün bu rakam 16 milyar doların biraz altında. ERC-20 standardı Ethereum blokhomda olan tüm Tetherin neredeyse % 65iyle USDT arzına hâkim durumda.

Ek olarak analiz sağlayıcısı Skew Tethere dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin artık Bitcoine dayalı olanları yakaladığını belirtti ve şunları ekedi:

“Bu yıl USDT marjlı vadeli işlem sözleşmesinde güçlü büyüme şu anda günlük bazda BTC marjlı sözleşmelerle neredeyse aynı seviyede”

Dünyanın en popüler stablecoini için diğer ölçümler de güçlendi. Tether 2017deki işlem hacminin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturdu ve Bitcoin işlemlerin% 50sinden fazlasını yönetti ve geri kalanı da fiat aldı. Ancak 2020 pandemi yılında USDT çiftleri cinsinden döviz ticaret hacminin % 70i kadar durum çok farklı.

Bu haftanın başlarında Bloomberg tarafından Tether’in piyasa değerinin  2022 yılına kadar Ethereum’u geçebileceği bildirildi. Şu anda Tether’in piyasa değeri Ethereum’un yaklaşık % 38’i ancak her ikisi için de daha fazla büyüme bekleniyor. Rapora yanıt olarak Tether CTOsu Paolo Ardoino şunları söyledi;

“Tether kripto alanındaki en güvenilir varlıklardan biri olduğunu bir kez daha kanıtladı.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku