Tether, 40 Ethereum adresini kara listeye aldı

0 0

Dune Analyticsteki bulgularını paylaşan Ethereum araştırmacısı Philippe Castonguayın analizine göre Tether milyonlarca dolarlık stabilcoin USDT tutan 40 Ethereum adresini yasakladı. Yasaklanan adresler kripto para birimini alamaz ve gönderemez.

Castonguay 40 adresin “şu an itibariyle Ethereumda USDTYİ kullanması yasaklandı” dedi. Araştırmacıya göre 2017de bir adres 2018de sekiz 2019da yedi ve 2020de 24 adres donduruldu. Listesindeki en son adres ise Cuma günü yasaklandı.

Tetherın kardeş şirketi Bitfinexin genel danışmanı Stuart Hoegner “Tether rutin olarak soruşturmalarında kolluk kuvvetlerine yardımcı oluyor. Donma adresi özelliği sayesinde Tether kullanıcılara ve borsalara bilgisayar korsanları tarafından çalınan on milyonlarca doları kurtarmak için yardım edebildi” dedi. Analizinin bu yıl kara listeye alınan adreslerde 5.51 milyon dolarlık USDT tutulduğunu gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Tether coinini donduran tek kişi değildir. Bu hafta Merkez Konsorsiyumu kolluk kuvvetlerinden gelen bir talebe yanıt olarak 100.000 dolarlık USDC stabilcoinli bir adresi kara listeye aldı. Castonguay şimdiye kadar sadece bir adres içeren USDCyi yasaklayan adresleri takip etmek için benzer bir Dune Analytics gösterge tablosu hazırladı.

Bu arada New York Yüksek Mahkemesi Temyiz bölümü Perşembe günü devlet başsavcısı Letitia Jamesin soruşturmanın arkasındaki kuruluşlarla ilgili soruşturmalarına devam edebileceğine karar verdi. Bitfinex ve Tether de devam eden bir davada yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku