Tesla yüzde 80 arttı… 2017 deki Bitcoin ile benzerliği var mı?

0 0

Tesla ciddi biryükselişte. Sadece bu sabah Tesla hisse senedinin yükselişi şirketin piyasa değerinin 140 milyar doların üzerine çıkardı.

Gelinen bu rakamla Elon Musk’ın otomobil şirketi Ford GM Daimler ve Chryslerin toplam değerlerinden daha değerli hal geldi.

Tesla’nın sert yükselişi Bitcoinler karşılaştırılabilir. 2017 yılının 4. çeyreğinde BTC keskin bir şekilde yükseldi. Bu yükseliş Tesla’nın teknik tablosunda aynı şekilde çizilmesi bazı göze çarpan benzerlikler ortaya koyuyor.

Koronavirüs korkuları ve merkez bankaları tarafından pompalandığı ve desteklendiği ve hiçbir zaman parçalanmayacağı inancı nedeniyle borsalarda yaşanan gerginliğe rağmen Teslanın başarısı her pazarın parlak bir zamanın olduğunu ortaya koyuyor.

Temel olarak parabolik ralliler bir piyasaya özgü değildir. Ancak çeşitli koşullara kaybolma korkusu ve destekleyici yatırımcı hissine bağlı olarak bir yatırım sermaye enjeksiyonundaki artıştan yararlanarak değerlemesini yükseltir. 

3 Şubat’ta kripto risk sermayedarı Mike Novogratz tarafından toplanan veriler Tesla hisse senedini ($TSLA) şu anda 2017’de Bitcoin’i hatırlattığını gösteriyor.
2017 yılındaki BTC/USD oranına 2019’daki Tesla hisseleri açısından bakıldığında iki varlığın korelasyon derecesi hemen anlaşılır hale geliyor. Bitocin

Tesla’nın şu anki 780 dolar zirvesine ulaşması gibi; 1.000 dolardan 20 bin dolara çıkması da neredeyse aynı zamanı aldı.

Karşılaştırıldığında Bitcoine olan talep de yüksek. Topluluk önümüzdeki günlerde daha iyi fiyatlar bekliyor. Bunun yanında diğer tüm blok zincirlerinden daha fazla kullanıcısı olan kurulmuş bir ağ olan BTCnin gerçek bir yardımcı programı var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku