Tesla rallisi, Bitcoin hariç tarihin en büyük balonlarıyla karşılaştırıldı

0 0

Birçok analist Tesla hisselerinin “çılgın rallisini”; Bitcoin hariç; yakın tarihin en büyük balonları ile kıyaslıyor…  

“TESLA HİSSELERİ FİZİK YASALARINA MEYDAN OKUDU”

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hisseleri Wall Streette nefes kesen bir ralliden sonra rekor seviyedeki Nasdaq Endeksini aşağı çeken bir düşüş yaşadı. Elon Musk’un şirketi son yükselişle dünyadaki en değerli ikinci otomobil şirketi oldu.

164 milyar dolarlık değere ulaşan Tesla 227 milyar dolarlık Toyotanın arkasında yer alıyor. Bazı analistler beş yıldan daha kısa bir sürede Tesla’nın 13 trilyon dolarlık bir değere ulaşacağını tahmin ediyor.

CNN Businessa göre Tesla hisse senetlerinin büyük rallisi “fizik yasalarına meydan okuyor gibi görünüyor”. Bu tanımlama Haziran’dan bu yana fiyatın dört katına çıkmasından çok daha fazlasını içeriyor. TSLA bu haftaki büyük gerilemeyle bile şimdi yılbaşından bu yan yüzde 75 karlı durumda.

YÜZDE 2.519’LUK YÜKSELİŞ

Teslanın yükselişi Çindeki Model 3ün rekor satışları ve Cybertruckun popülaritesi ile destekleniyor gibi görünüyor. Aslında Tesla artık Bitcoinin piyasa değeriyle neredeyse aynı değerlemeye sahip.

Belki de bu yüzden ana akım analistler Bitcoini modern zamanların en destansı balonlarıı arasına dahil edemedi. Çünkü varlık sınıfı borsacıların radarlarına girmek için hala çok küçük.

Tesla’nın 2012’den bu yana yüzde 2519luk getirisini CNN “akıl almaz” olarak adlandırdıysa – Bitcoinin son on yıldaki yüzde 9000000 yükselmesine ne dersiniz? 

BTC sadece fizik değil diğer disiplinlerin yasalarına meydan okumuyor mu?

Tesla rallisi borsa yakın tarihinin en büyük balonlarındanbiri olma yolunda ilerleyebilir. Ancak Bitcoinin baş döndürücü zirvesini geçmek için hayli uzun bir yol var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku