Tesla, Ödeme Yöntemleri Arasına Bitcoin (BTC) Dışında Kripto Para Ekleyecek mi?

0 44

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ve şirketin web sitesinde ödeme yöntemleri arasında kullanılan ifadelerde yapılan değişiklikler nedeniyle, Tesla’nın Bitcoin (BTC) dışında başka kripto paraları da ödeme yöntemlerine ekleyebileceği düşünülüyor.

Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirdikten sonra, dün yapılan açıklama ile birlikte ödeme yöntemleri arasına Bitcoin’i de ekledi. Böylece bir elektrikli araç satın almak isteyen müşteriler BTC aracılığı ile kolaylıkla ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Şirket bugün erken saatlerde Bitcoin politikasının ifadesini değiştirerek tüm dikkatleri üzerine topladı. Dün şirketin web sitesinde Bitcoin ile ilgili bölümde şu ifade yer alıyordu:

“Bitcoin şu anda kabul ettiğimiz tek dijital varlıktır. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi Bitcoin Fark ürünleri de dahil olmak üzere başka herhangi bir dijital varlığı kullanarak bizimle alışveriş yapamazsınız.”

Bu bölüm bugün şu şekilde değiştirildi;

“Bitcoin, Tesla’nın kabul ettiği tek kripto para birimidir. Başka bir kripto para ile ödeme göndermeniz, büyük olasılıkla para kaybınıza neden olacaktır.”

Kripto para piyasasından bazı kişiler yapılan bu değişikliğin, Tesla’nın diğer kripto para birimleriyle ilgilenmediğinin bir teyidi olarak görürken, diğerleri ise Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin artık Tesla tarafından ödeme yöntemleri arasına eklenebileceğini düşünüyor.

Tesla tarafından herhangi bir resmi açıklama gelmeden bundan sonra şirketin nasıl bir politika izleyeceğini tahmin etmek oldukça zor. Yine sosyal medya üzerinde yapılan tartışmalar, muhtemel yatırımcı davranışlarını doğrudan etkiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku