NYDIG CEO’su: Hükümetler Bitcoin (BTC) Satın Almak İstiyor

0 24

Egemen varlık fonları, yakında Bitcoin (BTC) sahnesine giren bir sonraki büyük yatırımcılar haline gelebilir.

Son günlerde devletlere ait yatırım fonlarının Bitcoin (BTC) satın almak için araştırmalar yaptığı sıklıkla gündeme geliyor. New York Digital Investment Group CEO’su Robert Gutmann’a göre, olası Bitcoin yatırımları hakkında devlet fonları ile görüşmeler yapılıyor.

Gutmann, yatırım stratejisti ve Real Vision’ın kurucusu Raoul Pal ile birlikte düzenlediği podcast’te yaptığı açıklamada, devletlerin Bitcoin alımı yapmak için araştırmalar yaptığını belirtti ve Pal’de bu açıklamayı doğrulayarak, Singapur’un egemen varlık fonu Temasek’in gerçekten bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu belirtti.

Pal’e göre, yönetimi altında yaklaşık 306 milyar dolarlık varlığa sahip olan Temasek, madencilerden Bitcoin satın alıyor. Perşembe günü tweet atan Pal, bağımsız servet fonlarının Bitcoin alanına girişinin yakın zamanda gerçekleşmesini bir “para duvarı” olarak nitelendirdi.

Nitekim, MicroStrategy ve Tesla gibi halka açık şirketler bilançolarında BTC tutmaya başladığından beri, hükümetlerin de aynı şeyi yapıp yapmayacağına dair birçok spekülasyon ortaya çıktı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Ağustos 2020’de ilk Bitcoin alımını açıkladıktan sonra, nakit paranın zaman içindeki değer kaybına karşı BTC’nin uzun vadeli değerine değindi. Mart ayının başlarında, BlackRock Küresel Tahsis Fonu’nun portföy yöneticisi Russ Koesterich altının statüsünü abartılı olarak bir enflasyon koruması olarak nitelendirmişti.

Borsalarda tutulan Bitcoin hacmindeki önemli bir düşüş mevcut ve Bitcoin şu anda son 24 saat içinde yüzde 8 değer kaybedereki yazım itibari ile 51.940 dolar seviyesinden işlem görüyor.. Mevcut düşüşe rağmen, BTC yılbaşından bugüne yaklaşık yüzde 78 artış gösterdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku