Tesla nın Bitcoin (BTC) Yatırımının Arkasındaki Neden Bu Olabilir

0 1

Tesla Amerikan sermaye piyasaları regülatörüne yaptığı açıklamada yeni yatırım politikaları çerçevesinde 15 milyar dolar Bitcoin aldığını bildirdi. Haberden sonra Bitcoin yüzde 14ten fazla yükselişle rekor kırarak 43 bin 233 dolar seviyesine ulaştı.

Yeni yatırım politikalarının daha fazla esneklik sağlayacağını vurgulayan Teslanın Bitcoini ödeme aracı olarak kabul etmeye başlaması bekleniyor.

Tesla CEOsu Elon Muskın kripto para birimlerine olan büyük ilgisi göz önüne alındığında şirketin Bitcoin satın alması büyük bir sürpriz değil aslında. Geçen ayın sonlarında Musk Twitter biyografisine “Bitcoin”i bile ekledi ve dijital para biriminin yüzde 20 artmasına neden oldu. Musk son günlerde kripto para birimi Dogecoine tekrar tekrar referanslar yaparak fiyatının yükselmesine neden oluyor.

   Zamanlama Düşündürücü 

Ancak bazıları Teslanın Bitcoin satın alma zamanlamasını şüpheli bir şekilde değerlendiriyor. Bitcoin duyurusundan bir saatten kısa bir süre önce Çinli yetkililer artan sayıda müşteri şikayeti nedeniyle Tesla ile görüştüklerini açıkladı.

Spesifik olarak beş ayrı devlet kurumundan yetkililer pil yangınları Teslanın kablosuz yazılım güncellemeleriyle ilgili ciddi sorunlar ve beklenmedik hızlanma içeren olaylarla ilgili sorunları gündeme getirdi.

Toplantının haberinin Çin sosyal medya uygulaması Weiboda da trend bir konu haline geldiği ancak ABDde Bitcoin satın alımıyla büyük ölçüde gölgede kaldığı bildirildi. 

Tesla Çin hükümetinin şikayetlerini ve koşullarını kabul ettiğini ve sorunları çözmek için kaynak ayırmayı planladığını söylüyor.

Bir şirket sözcüsü “Çin yasalarına ve düzenlemelerine kesinlikle uyacağız ve tüketici haklarına her zaman saygı göstereceğiz” dedi. Çinde boy gösteren sorunlara rağmen Teslanın hisseleri ve Bitcoin Pazartesi günü yükseldi.

Muskın kripto para birimleri konusunda reklamı ve manipülasyonu sevdiğini hepimiz biliyoruz. 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku